Polski Tenis

WYNIKI

ADELAJDA WTA: Świątek - Bencic 6:2, 6:2; SINGAPUR ATP: Popyrin - Bublik 4:6, 6:0, 6:2; MONTPELLIER ATP: Goffin - Gerasimov 6:4, 2:6, 6:4; Bautista Agut - Gojowczyk 7:5, 6:1; CORDOBA: J.M. Cerundolo - Coria 6:4, 4:6, 6:2; Ramos-Vinolas - Bagnis 7:5, 5:7, 6:3.

Kowalczyk i Coetzee nie zagrają w finale

przez maka

Mateusz Kowalczyk i Jeff Coetzee przegrali w półfinale gry podwójnej challengera w Orleanie z Francuzami Sebastienem Grosjean i Nicolasem Mahut.

Kowalczyk/Coetzee 5 4
Grosjean/Mahut 7 6

Nasz duet rozpoczął od wygrania swojego podania (1:0). Rywale odpowiedzieli tym samym (1:1). Mateusz i Jeff obronili dwa breakpointy (2:1).

Kolejne gemy trafiają do serwujących (4:4). Kowi asem obronił naszą parę przed breakiem (5:4). Kowalczyk i Coetzee nie wykorzystali piłki setowej (5:5).

Rywale przy trzeciej z cztery okazji wywalczyli breaka, przełamując Jeffa (5:6). Wygrali swojego gema na sucho i zwyciężyli 7:5.

W drugiej partii bez przełamań (1:1). Coetzee po raz drugi w meczu stracił serwis (1:2). Nasz duet miał okazję na odrobienie straty, ale rywale wyszli z opresji (1:3).

Kowalczyk swoim podaniem zmniejszył dystans (2:3), ale Mahut także wygrał gema przy swoim serwisie (2:4). Jeff po raz trzeci dał się przełamać (2:5).

Rywale nie wykorzystali swojego podania, aby zakończyć spotkanie. Grosjean stracił serwis, część strat odrobiona (3:5). Mateusz dołożył gema (4:5). Rywale drugą piłką meczową zakończyli seta 6:4 i awansowali fo finału.

Kowalczyk i Coetzee wywalczyli w Orleanie 45 punktów. Nie udało się im zakwalifikować do rozgrywanego w przyszłym tygodniu turnieju ATP w Montpellier.

W tej sytuacji Mateusz być może poleci na futures do Walii i zagra tam debla z Grzegorzem Panfilem lub też będzie trenował w Ustroniu z Aleksandrem Panfilem i Robertem Ky.

Póżniej już z Jeffem planują starty w halowych challengerach w Eckental, Aachen lub Oritsei, Salzburgu i Helsinkach.


Wyniki

Półfinały: Grosjean/Mahut – Coetzee/Kowalczyk 7:5, 6:4; Herbert/Renavand – J. Delgado/Marray 7:6 (4), 7:5.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności