Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Paolini - Kalinskaya 4:6, 7:5, 7:5; RIO DE JANEIRO ATP 500: F. Cerundolo - Lajovic 3:6, 6:4, 6:4; Baez - Monteiro 6:4, 1:6, 6:2; Norrie - Seyboth Wild 6:1, 3:6, 6:2; Navone - Fonseca 2:6, 6:3, 6:3; DOHA ATP 250: Khachanov - Mensik 7:6 (12), 6:4; LOS CABOS ATP 250: Thompson - A. Zverev 7:5, 4:6, 7:6 (2); Ruud - S. Tsitsipas 6:4, 7:6 (4).

Kowalczyk i Emmrich w półfinale debla

Mateusz Kowalczyk z powodzeniem walczy w turnieju gry podwójnej w challengerze w Wolfsburgu.

Partnerami obu naszych zawodników będą reprezentanci Niemiec.

Mateusz w parze z Martinem Emmrichem wygrali dziś z Yvesem Allegro z Szwajcarii i Andreasem Beckiem z Niemiec 6:3, 5:7, 10:8.

W pierwszym secie wywalczyli dwa breaki i wygrali (6:3). W drugim partii byli gorsi o jedno przełamanie (5:7). W supertie-breaku wykorzystali drugą piłkę meczową (10:8).

W 1/4 finału okazali się lepsi od Belgów Rubena Bemelmansa i Oliviera Rochusa 7:5, 7:6 (3).

W pierwszej partii wywalczyli jednego breaka co pozwoliło im wygrać (7:5).

W drugiej oba duety utrzymały swoje podania, doprowadzając do tie-breaku. W nim Mateusz i Martin byli wyrażnie lepsi (7:3).

W półfinale zagrają z Niemcem Dominikiem Meffertem i Duńczykiem Frederikiem Nielsenem.

Tomek zagrał z Andre Begemannem. W pierwszej rundzie trafili na duet numer jeden zawodów – Niemca Franka Mosera i Czecha Davida Skocha.

Przegrali 1:6, 6:4, 9:11.

Wyniki

Pierwsza runda: (1) F. Moser/Skoch – Bednarek/Begemann 6:1, 4:6, 11:9; Meffert/Nielsen – Kretschmer/Satschko 6:3, 6:2; Bemelmans/O. Rochus – (4) B. Battistone/Siljestrom 6:2, 6:3; Emmrich/Kowalczyk – Allegro/A. Beck 6:3, 5:7, 10:8; M. Fischer/Oswald – Baluda/Narayanaswamy 6:4, 1:6, 10:4; Bachinger/Stadler – (3) Son. Ratiwatana/San. Ratiwatana 7:6 (5), 4:6, 10:8; Marx/Rieschick – Henneke/Pesicka 6:2, 6:2; Elgin/Kudryavtsev – (2) J. Delgado/Marray 6:2, 6:4.

Ćwierćfinały: Meffert/Nielsen – (1) F. Moser/Skoch 6:1, 6:4; Emmrich/Kowalczyk – Bemelmans/O. Rochus 7:5, 7:6 (3); Bachinger/Stadler – M. Fischer/Oswald 5:7, 6:4, 10:7; Elgin/Kudryavtsev – Marx/Rieschick 3:6, 7:6 (6), 10:8.

Półfinały: Meffert/Nielsen – Emmrich/Kowalczyk; Bachinger/Stadler – Elgin/Kudryavtsev 7:6 (5), 7:6 (5).

Kategoria: