Polski Tenis

WYNIKI

BERLIN WTA 500: Q. Zheng 6:4, 3:6, 6:3; Vekic - Niemeier 1:6, 6:1, 6:3; BIRMINGHAM WTA 250: Mertens - Woźniacka 6:4, 6:1; Krejcikova - D. Saville 6:1, 7:6 (5); GAIBA WTA 125: Pera - Semenistaja 6:3, 6:4; HALLE ATP 500: Duckworth - Fonseca 6:4, 6:4; Fils - Machac 6:4, 6:4; Giron - Rublev 6:4, 7:6 (5); Eubanks - P. Martinez 6:3, 6:4; LONDYN ATP 500: Fritz - Daniel 6:3, 6:3.

Kseń nie jest już prezesem PZT

Jacek Kseń złożył rezygnację z funkcji prezesa Polskiego Związku Tenisowego.

Swoją decyzję wyjaśnił w specjalnym komunikacie.

– Po ponad dwóch latach kierowania Polskim Związkiem Tenisowym zdecydowałem się złożyć rezygnację z funkcji prezesa. Poinformowałem o tym swoich współpracowników na dzisiejszym posiedzeniu Zarządu PZT.

– Do rezygnacji z kierowania PZT zmusiły mnie nowe wyzwania zawodowe, w efekcie których znacznie więcej czasu niż obecnie będę musiał spędzać zagranicą. W tej sytuacji nie mógłbym poświęcać PZT wystarczającej ilości czasu i energii. Chcę oczywiście – w miarę swoich możliwości – nadal wspierać zarówno PZT, jak i drużyny oraz zawodników, z którymi zaprzyjażniłem się podczas wspólnej pracy.

– W okresie pełnienia przeze mnie funkcji prezesa PZT polski tenis zanotował wiele sukcesów. Agnieszka Radwańska umocniła swoją pozycję wśród czołowych tenisistek świata, czego potwierdzeniem były ostatnie zwycięstwa w dwóch prestiżowych turniejach w Azji.

– Po raz pierwszy w długoletniej historii tej dyscypliny sportu jednocześnie dwóch polskich zawodników – Łukasz Kubot i Michał Przysiężny – zostało sklasyfikowanych wśród stu najlepszych tenisistów świata. Po raz pierwszy od czasu Wojciecha Fibaka, polski tenisista – Łukasz Kubot – grał w jednej ósmej turnieju wielkoszlemowego. Ogromnym sukcesem był też występ pary Fyrstenberg/Matkowski w finale wielkoszlemowego turnieju.

– To sukcesy, które nasi zawodnicy osiągnęli ciężką, zasługującą na wielki szacunek, pracą. Chcę im jeszcze raz serdecznie pogratulować i życzyć równie spektakularnych osiągnięć w przyszłości.

– Wśród sukcesów będących bezpośrednią zasługą Zarządu Polskiego Związku Tenisowego pod moim kierownictwem pragnę wymienić przede wszystkim zbudowanie bliskich relacji z BNP Paribas, głównym obecnie sponsorem tenisa na świecie. To relacje, które w przyszłości mogą całkowicie zmienić oblicze tenisa w Polsce. Warto też oczywiście podkreślić, że po raz pierwszy w swojej historii PZT jest właścicielem międzynarodowego turnieju tenisowego.

– Mam wielką nadzieję, że w kolejnych latach turniej ten będzie zyskiwał na znaczeniu i z czasem stanie się jedną z najważniejszych imprez w Europie Środkowej. To – obok kontynuacji programu PZT Prokom oraz powołania centrum szkoleniowego PZT – wydaje mi się najważniejszym wyzwaniem stojącym przed Związkiem w najbliższych latach.

Serdecznie dziękuję tym z Państwa, którzy kibicują polskiemu tenisowi i marzą, aby niebawem obok Radwańskiej, Kubota, Fyrstenberga i Matkowskiego na głównych kortach wielkoszlemowych turniejów występowali kolejni Polacy. Często z takich marzeń rodzą się pozytywne działania. Chcę też podziękować tym z Państwa, którzy nie szczędzili PZT gorzkich i cierpkich słów. Wierzę, że rodziła je troska o polski tenis.

Wiceprezes do spraw sportowych Jacek Muzolf będzie tymczasowo pełnił obowiązki prezesa PZT.

Kategoria: