MIAMI: Dimitrov - Hurkacz 3:6, 6:3, 7:6 (3); Alcaraz - Musetti 6:3, 6:3; A. Zverev - Khachanov 6:1, 6:4; Marozsan - De Minaur 6:4, 0:6, 6:1; Jarry - Ruud 7:6 (3), 6:3; Medvedev - Koepfer 7:6 (5), 6:0; Machac - Arnaldi 6:3, 6:3; Sinner - O'Connell 6:4, 6:3; Rybakina - Sakkari 7:5, 6:7 (4), 6:4; Azarenka - Putintseva 7:6 (4), 1:6, 6:3.

Kuala Lumpur – świetny powrót Kubota

Łukasz Kubot pokonał Lukasa Rosola w pierwszej rundzie turnieju Malaysian Open.

Polak (57. w rankingu ATP) udanie wrócił na kort po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją lewego nadgarstka.

W turnieju w Kuala Lumpur (korty twardy w hali, 850 tys. $) trafił na trzy lata młodszego Czecha (78). Łukasz przegrał z Lukasem przed rokiem w Szczecinie (4:6, 5:7). Dziś Kubot był wyrażnie lepszy.

KUBOT – ROSOL 6:3, 6:3

Kubot stracił podanie w pierwszym gemie (popełnił dwa podwójne błędy). Rosol wygrał własny serwis na sucho (0:2). W jego ślady poszedł Łukasz (1:2), który szybko uzyskał rebreaka (2:2).

Kolejne trzy gemy dla podających (4:3). W ósmym Polak przełamał Czecha (5:3). Wygrał pierwszego seta po 32 minutach (6:3).

W pierwszym gemie drugiej partii Kubot wykorzystał trzeciego breakpointa. Rosol zmarnował dwie okazje na rebreaka (3:1).

Polak nie wykorzystał szansy na podwójne przełamanie (3:2). Obronił dwa breakpointy (4:2). Po raz czwarty w meczu przełamała Rosola. Zwyciężył w drugim secie (6:3).

Pierwsza runda: (1) Almagro – bye; Ramos – Kukushkin 4:6, 6:3, 4:2 i krecz Kazacha; Petzschner – Zverev 7:5, 6:3; (8) Nishikori – Gabashvili; (3) Tiparevic – bye; Cipolla – Tomic 6:2, 6:2; Kubot – Rosol 6:3, 6:3; (5) N. Davydenko – R. Harrison 6:3, 6:2; Baghdatis – (6) Bogomolov 7:6 (3), 6:4; Devvarman – Ledovskikh 7:6 (5), 6:4; De Voest – Sweeting 4;6, 6:3, 6:3; (4) J. Melzer – bye; (7) Tursunov – Capdeville 6:2, 2:6, 6:1; Goffin – Ebden 6:4, 7:6 (4); Istomin – Matosevic 6:3, 6:2; (2) Troicki – bye.

W deblu partnerem Łukasza był Rosjanin Dmitrij Tursunov. W pierwszej rundzie przegrali z Australijczykami Matthew Ebdenem i Bernardem Tomiciem 3:6, 2:6.