MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Kubot i Marach wygrali z Lindstedtem i Tecau

Łukasz Kubot i Oliver pokonali Roberta Lindstedta i Horię Tecau w meczu drugiej rundy tunieju Shanghai Rolex Masters.

Kubot/Marach67
Lindstedt/Tecau45

Zawodnicy obydwu duetów pewnie wygrywają własne podania (1:2). W czwartym gemie Łukasz i Oliver obronili breakpointa przy serwisie Austriaka (2:2).

Bez breaków do stanu 4:4, choć w szóstym i ósmym gemie Robert i Horia zmarnowali dwie szanse na przełamanie Kubota i Maracha.

Luki i Oli potrzebowali jednego breakpointa, aby odebrać serwis Tecau (5:4). Wywalczyli pierwszego seta (6:4), mimo że wygrali o jedną akcję mniej od przeciwników (28:29).

W drugiej partii bez przełamań (4:4), choć obydwie pary po jednej szansie na breaka. W dziewiątym gemie Lindstedt obronił breakpointa asem (4:5).

Kilka minut póżniej Kubot i Marach zdobyli gema przy serwisie Rumuna (6:5). Łukasz udanymi podania przypieczętował zwycięstwo w drugim secie (7:5) i meczu.

W ćwierćfinale ich przeciwnikami będą Hindus Mahesh Bhupathi i Białorusin Max Mirnyi. Mecz odbędzie się w piątek o godz. 9.30.

Polak i Austriak są rozstawieni z numerem 4. Rywale w tym roku są w świetnej dyspozycji. Szwed i Rumun zwyciężyli wspólnie w Casablance, s-Hertogenbosch, Bastad i New Haven, a ponadto byli w finale Wimbledonu. Tecau ponadto triumfował w Auckland (z Marcusem Daniellem), a Lindstedt był w finale w Marsylii (z Julianem Knowle).

Druga runda: (1) B. Bryan/M. Bryan – Aspelin/Hanley 6:3, 7:5; (7) Cermak/Mertinak – Dlouhy/Stepanek 7:6 (4) 4:6, 10:8; (3) J. Melzer/Paes – Bellucci/Tipsarevic 6:3, 6:3; Bopanna/Qureshi – (8) Moodie/D. Norman 6:3, 7:5; (5) Bhupathi/Mirnyi – M. Lopez/Robredo 6:3, 6:1; (4) Kubot/Marach – Lindstedt/Tecau 6:4, 7:5; (6) Fyrstenberg/Matkowski – Almagro/Marrero walkower dla Polaków; (2) Nestor/Zimonjić – N. Djokovic/J. Erlich.