Polski Tenis

WYNIKI

MONACHIUM ATP 250: Fritz - Garin 6:3, 6:4; Struff - Auger-Aliassime 7:5, 6:4; BUKARESZT ATP 250: Fuscovics - Tabilo 6:4, 6:4; Navone - F. Cerundolo 5:7, 6:4, 7:5; OEIRAS WTA 125: Lamens - Mladenovic 4:6, 6:0, 6:0; Tauson - Pera walkower. 

Kubot i Przysiężny rezerwowymi w Rogers Cup

Łukasz Kubot i Michał Przysiężny są na liście rezerwowej szóstego w tym roku ATP World Tour Masters w Kanadzie.

Rogers Cup w tym roku odbędzie się w Toronto w dniach 9-15 sierpnia (korty twarde, 2,43 mln $).

Pewne miejsce w turnieju głównym (na 56 graczy) ma 43 czołowych tenisistów świata w rankingu ATP oraz David Nalbandian, który skorzystał z ochronnego rankingu.

Łukasz jest dziesiąty na liście rezerwowej. Uniknie walki w kwalifikacjach, jeśli z turnieju wycofa się dziesięciu graczy.

Jest to prawdopodobne, gdyż na poważne urazy narzekają choćby Juan Martin Del Potro, Tommy Haas czy Igor Andreev. Od dawna na kortach nie pokazuje się też Ivo Karlović.

Tydzień wcześniej Luki zagra w Waszyngtonie, gdzie ma pewne miejsce w drabince głównej. W stolicy USA zaprezentują się też m.in. Robin Soderling, Tomas Berdych, Andy Roddick czy Marin Cilić.

Najpierw jednak Kubot zagra na kortach ziemnych w Niemczech. W przyszłym tygodniu w Stuttgarcie, a następnie w Hamburgu.

Michał jest dopiero 51 na liście rezerwowej. Zagra więc w eliminacjach. Wcześniej wystąpi w Atlancie (turniej główny od 19 lipca), Los Angeles (kwalifikacje – jest ósmym rezerwowym) i Waszyngtonie (kwalifikacje – jest piątym rezerwowym).

Kategoria: