MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Kubot lepszy od Cuevasa, w środę Djokovic

Łukasz Kubot wygrał z Pablo Cuevasem w pierwszej rundzie turnieju w Rzymie.

Ł. Kubot726
P. Cuevas662

Kubot na sucho wygrał własne podanie (1:0). Rywal także utrzymał serwis (1:1).

Nadal bez przełamań (4:4), choć w czwartym gemie Polak nie wykorzystał breakpointa. W ósmym Łukasz zmarnował kolejne trzy okazje na breaka.

Luki obronił się przed stratą podania (5:4). Zawodnicy doprowadzili do tie-breaku (6:6). W nim Kubot nie dał żadnych szans Urugwajczykowi i zwyciężył (7:1) po 75. minutach.

W drugiej partii nadal bez przełamań do stanu 2:3 – Cuevas miał dwie szanse na breakaa, a Polak zmarnował aż pięć okazji.

W szóstym gemie Łukasz popełnił podwójny błąd przy czwartym w tym secie breakpoincie (2:4). Po raz drugi z rzędu stracił podanie (2:6).

Początek decydującego seta to gemy dla podających (1:1). W trzecim Polak wywalczył breaka (2:1). Dołożył własne podanie (3:1).

Po raz drugi przelamał serwis Pablo (4:1). Cuevas obronił dwie piłki meczowe w swoim gemie (5:2). Łukasz przy czwartym meczbolu skończył seta (6:2) i awansował do drugiej rundy.

W niej zmierzy się w środę o godz. 12 z niepokonanym w tym roku Serbem Novakiem Djokoviciem. Kubot awansuje w rankingu w okolice 112 miejsca. Zapewnił sobie też rozstawienie w eliminacjach Rolanda Garrosa.