MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Kubot nie zagra w ćwierćfinale

Łukasz Kubot przegrał pojedynek drugiej rundy z Lukasem Rosolem w drugiej rundzie Pekao Szczecin Open.

Kubot45
Rosol67

Świetny start Polaka. Najpierw łatwy gem przy własnym podaniu (1:0), a po chwili szybki break, po podwójnym błędzie Czecha (2:0). Kubot podwyższył prowadzenie (3:0).

Pierwszy gem Rosola (3:1), który po chwili przełamał Łukasza (3:2) i wyrównał (3:3). Kubot po raz drugi stracił podanie (3:4). Szybko jednak wywalczył rebreaka (4:4), by znów dać się przełamać rywalowi (4:5). Polak przegrał pierwszą partię (4:6).

Luki rozpoczął drugiego seta od wygrania swojego podania (1:0). Kolejne gemy dla serwujących (3:2). Rywal obronił brekpointa i utrzymał serwis (3:3).

Nadal bez przełamań w tej partii (5:5). Łukasz stracił podanie (5:6), a Rosol pierwszą z dwóch piłek meczowych skończył seta 7:5 i całe spotkanie.

25-letni Czech zajmuje 157 miejsce w rankingu ATP. W kwietniu 2009 roku był nawet 135 na świecie. W tym sezonie występował głównie w challengerach. Zwycięży w Ostrawie, a ponadto był w ćwierćfinałach w Belgradzie, Alessandrii, Cordenons i Kitzbuhel.