MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Kubot pokonał Hernandeza

Łukasz Kubot wygrał z Oscarem Hernandezem 7:5, 7:6 (2) w pierwszej rundzie turnieju ATP w Costa do Saiupe.

Spotkanie było niezwykle wyrównane. W pierwszym secie Polak dobrze serwował, łatwiej wygrywał gemy przy własnym podaniu. Dał się jednak raz przełamać rywalowi. Na szczęście, Luki dwa razy odebrał serwis rywalowi. Wygrał pierwszą partię 7:5.

W drugim secie zażarta walka toczyła się tylko do tie-breaka (po jednym przełamaniu). W nim Kubot był już wyrażnie lepszy. Zwyciężył 7:2 i triumfował w całym spotkaniu.

Polak udanie rozpoczął starty w Brasil Open. Zdobył już 20 punktów (broni w tym tygodniu 32 „oczek”). O ćwierćfinał zagra w czwartek z innym Hiszpanem Albertem Montanesem. Dziś natomiast o godz. 23 rozpocznie walkę w deblu. Wraz z Oliverem Marachem zmierzą się z Hernandezem i Montanesem.

……………………………………..

Kubot wcześniej walczył z Oscarem trzy razy. Wygrał pierwszą potyczkę w sopockim challengerze w 2001 roku (6:4, 6:4). Rok póżniej przegrał z Hiszpanem w satelicie w holenderskim Enschede (3:6, 6:7).

Ostatni ich mecz odbył się w szczecińskim challengerze. Łukasz prowadził 6:7, 6:1, 2:0 i w tym momencie Hernandez opuścił kort z powodu kontuzji.