MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Kubot pokonał Karlovicia!

Łukasz Kubot wygrał z Ivo Karloviciem w drugiej rundzie Wimbledonu.

Kubot766
Karlovic             633

W pierwszym secie bez przełamań (1:1). W trzecim gemie Łukasz obronił trzy breakpointy (2:1).

Nie wykorzystał dwóch okazji na breaka (2:2). Tenisiści doprowadzili do tie-breaku (6:6).

W nim Luki od początku miał przewagę. Wykorzystał pierwszą z czterech piłek setowych (7:2). Polak w tej partii grał częściej i skuteczniej przy siatce, wygrał 17 akcji z 23.

W drugim secie zawodnicy utrzymali swoje podania do stanu (2:2). W piątym gemie Luki przy pierwszej okazji przełamuje Chorwata (3:2).

Nadal znakomicie gra przy swoim serwisie (4:2). Kubot nie wykorzystał trzech szans na drugiego breaka (4:3).

Utrzymał przewagę przełamania (5:3) i drugim breakiem wygrał (6:3). Z całą pewnością kluczem do sukcesu w tej partii była znakomita dyspozycja serwisowa Polaka.

W trzecim secie bez przełamań do stanu (4:3). W ósmym gemie Luki przełamał Chorwata (5:3).

Własnym podaniem przy pierwszej piłce meczowej wygrał (6:3) i awansował do trzeciej rundy. Zmierzy się w niej z Francuzem Gaelem Monfilsem.

Karlovic należy do najwyższych zawodników w zawodowym turze – 208 cm. Potężnemu wzrostowi zawdzięcza nieprzeciętne możliwości serwisowe. Jest w czołówce klasyfikacji graczy w liczbie zaserwowanych asów.

32-latek jest aktualnie 144. w rankingu ATP. Łukasz pokonał Chorwata w 2009 roku w Belgradzie 7:6 (0), 6:2