RZYM WTA 1000: Fręch - L. Krueger 7:6 (2), 6:3; Badosa - M. Andreeva 6:2, 6:3; S. Rogers - Pigato 6:1, 6:0; Putintseva - Trevisan 6:3, 6:4; Osorio - Rus 4:6, 6:3, 6:4; A. Bogdan - L. Fernandez 6:4, 6:1; Xinyu Wang - Yuan 4:6, 6:1, 6:2; Stefanini - Paganetti 7:5, 6:3; Kerber - L. Davis 6:1, 6:0; Shnaider - Minnen 6:2, 6:3.

Kubot pokonał Schwanka po długim boju

Łukasz Kubot wygrałz Eduardo Schwankiem w pierwszej rundzie turnieju ATP w Costa do Sauipe.

Kubot677
Schwank756

Argentyńczyk na sucho wygrał własne podanie (0:1). Polak skopiował jego wyczyn (1:1), ale po chwili nie wykorzystał breakpointa (1:2).

W czwartym gemie Łukasz stracił podanie (1:3). W kolejnym zanotował szybkiego rebreaka (2:3), by po kilku minutach wyrównać stan pierwszego seta (3:3).

Następne gemy dla serwujących (6:6). W tie-breaku Kubot przegrał 5:7.

W drugiej partii bez przełamań do stanu 3:3, choć w piątym gemie Łukasz obronił dwa breakpointy. W siódmym już nie zdołał utrzymać podania (3:4).

Schwank serwował na mecz, ale Kubot nie poddał się, wywalczył rebreaka (5:5). Polak zdobył czwartego gema z rzędu i zarazem drugiego seta (7:5).

Łukasz rozpoczął decydującą partię od gema wygranego na sucho (1:0). Rywal odpowiedział tym samym (1:1). W trzecim gemie Luki stracił podanie (1:2).

Nastepne gemy dla serwujących (4:5). W szóstym Polak nie wykorzystał dwóch okazji na odrobienie straty, a w siódmym obronił breakpointa.

Eduardo nie wykorzystał własnego podania, aby zakończyć seta. Kubot obronił piłkę meczową, wywalczył przełamanie powrotne (5:5). Utrzymał też serwis (6:5). Schwank doprowadził do tie-breaku (6:6).

W nim Łukasz okazał się skuteczniejszy. Wykorzystał pierwszą z czterech piłek meczowych i zwyciężył (7:2).

W drugiej rundzie zmierzy się w środę o godz. 22.20 z Argentyńczykiem Juanem Ignaciem Chelą.

Dla Polaka (103 miejsce w rankingu ATP) są to niezwykle ważne zawody. Przed rokiem był w finale singla, gdzie przegrał z Juanem Carlosem Ferrero.

Zdobył 150 punktów, które przyjdzie mu teraz bronić, aby nie spaść o kolejne 30-40 miejsc w rankingu ATP.

Wyniki

Pierwsza runda: (1) Almagro – bye; J. Souza – Clezar 6:3, 6:2; Machado – Bagnis 6:4, 6:2; Volandri – (8) Hanescu 7:5, 6:1; (3) Bellucci – bye; Berlocq – Ghem 6:4, 6:3; Kubot – Schwank 6:7 (5), 7:5, 7:6 (2); (5) Chela – R. Dutra Da Silva 6:7 (4), 7:6 (4), 6:3; (7) Starace – P. Cuevas 6:4, 5:7, 6:4; L. Mayer – Andreev 4:6, 6:4, 7:6 (2); Ramirez Hidalgo – Romboli 6:4, 6:2; (4) Dolgopolov – bye; (6) Robredo – Fognini 6:3, 6:7 (4), 6:3; Andujar – Gimeno-Traver 6:3, 6:1; R. Mello – Giraldo 6:4, 6:3; (2) Montanes – bye.