STUTTGART WTA 500: Rybakina - Kostyuk 6:2, 6:2; Chan/V. Kudermetova - Eikeri/Neel 4:6, 6:3, 10:2; ROUEN WTA 250: Stephens - Linette 6:1, 2:6, 6:2; OEIRAS WTA 125: Lamens - Tauson 6:4, 5:7, 6:4; BARCELONA ATP 500: Ruud - S. Tsitsipas 7:5, 6:3; M. Gonzalez/Molteni - Nys/J. Zieliński 4:6, 6:4, 11:9; MONACHIUM ATP 250: Struff - Fritz 7:5, 6:3; Bhambri/Olivetti - Mies/Struff 7:6 (6), 7:6 (5); BUKARESZT ATP 250: Fucsovics - Navone 6:4, 7:5; Doumbia/Reboul - Heliovaara/Patten 6:3, 7:5.

Kubot przegrał z Troickim

Viktor Troicki pokonał Łukasza Kubota w pojedynku pierwszej rundy Monte Carlo Rolex Masters.

Kubot622
Troicki             466

Relacja LIVE !!!

Łukasz żle rozpoczął seta (0:40), stracił podanie przy pierwszym breakpoincie (0:1). Polak wygrywa swój serwis (1:2), a po chwili odrabia straty (2:2). Niestety, po chwili znów daje się przełamać (2:3). Cała seria breaków. Kubot wyrównał (3:3).

Luki po raz pierwszy prowadzi w meczu (4:3). Czuje się na korcie coraz pewniej (5:4). Ma przy podaniu Serba piłkę setową. Dzięki wspaniałemu returnowi wykorzystuje ją (6:4). Kubot wygrał partię, mimo że dwa razy Troicki miał przewagę przełamania.

Polak żle rozpoczyna drugą partię. Viktor zdobywa breaka (0:1). Kolejne gemy dla podających (1:3). W piątym Łukasz popełnił za dużo prostych błędów (w całym secie aż 13). Znów traci serwis (1:4). Serb skutecznie serwuje na seta. Łukasz przegrywa go 2:6.

Kubot odżył tylko na chwilę w trzeciej partii (1:0). Najpierw zmarnował breakpointa (1:1), a za moment nadużywał skrótów i dał się przełamać (1:2). Trzeci gem z rzędu dla Troickiego (1:3). Łukasz był już bardzo blisko porażki po kolejnym breaku (2:5). Obronił dwie piłki meczowe, ale przy trzeciej był już bezradny (2:6).

Troicki w drugiej rundzie zagra z Hiszpanem Tommy Robredo.

……………………….

Jest to już szósta potyczka Polaka z Serbem. Cztery razy wygrał rywal. Ostatnie spotkanie rozegrali w tym roku w Doha. Troicki zwyciężył 4:6, 6:4, 7:6.

Wyniki na żywo z Monaco: Kliknij tutaj

Obraz: Kliknij tutaj (trzeba być zalogowanym)