Polski Tenis

WYNIKI

SEUL ATP 250: Jarry - Peniston 6:3, 7:6 (8); S. Johnson - Nam 7:6 (3), 6:4; McDonald - P. Martinez 7:5, 6:4; Tseng - O'Connell 6:4 i krecz Australijczyka.
Polska Liga Tenisa

Kubot rozbił Montanesa, teraz czeka Fognini

Łukasz Kubot pewnie pokonał Alberta Montanesa 6:2, 6:2 w 1/8 finału turnieju ATP w Costa do Sauipe.

Polak w świetnym stylu wygrał pierwsze dwa gemy. Szybko przełamał Hiszpana (30 w rankingu ATP). W szóstym gemie Łukasz miał dwie szanse na kolejny break, ale ich nie wykorzystał. Przy stanie 5:2 wygrał gema przy podaniu Alberta i zwyciężył w pierwszej partii 6:2.

Kubot (56 na świecie) świetnie w niej serwował. Stracił przy pierwszym podaniu zaledwie punkt. Rywal nie miał ani jednego breakpointa.

W drugim secie Łukasz prowadzi już 2:0. Powtórzyła się sytuacja z pierwszej partii. Niezwykle długi i bardzo ważny był trzeci gem. Kubot obronił w nim dwa breakpointy. Przy stanie 4:2, Polak znów był w tarapatach, ale asem zniwelował przewagę Montanesa (5:2). Podłamany Hiszpan po raz czwarty w meczu stracił podanie. Kubot triumfował w drugiej partii 6:2 i w całym meczu.

Łukasz – zmierzy się w walce o półfinał – z Fabio Fogninim (57 w klasyfikacji ATP), który wygrał z Hiszpanem Marcelem Granollersem 0:6, 6:1, 7:6 (1).

Polak zdobył już w Brazylii 45 punktów (bronił 32 „oczka”). Niezależnie od dalszych wyników, znów awansuje w rankingu ATP.

………………………….

Spotkanie miało odbyć się wczoraj, ale przez cały dzień w brazylijskim kurorcie padał deszcz. Dziś pogoda jest znacznie lepsza. Nadal jest bardzo gorąco. Możliwe są opady.

Wyniki na żywo –
www.atpworldtour.com/Scores/Tournament-Draws.aspx

Być może Kubot wyjdzie na kort także zawodach gry podwójnej. Z Oliverem Marchem muszą stoczyć bój z Czechami Leosem Friedlem i Davidem Skochem.

Kategoria: