MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Kwalifikacje Australian Open – Domachowska uległa Savinykh

Marta Domachowska walczyła w kwalifikacjach turnieju Australian Open.

Polka (159 w rankingu WTA) wygrała z Włoszką Corinną Dentoni (196) 6:2, 6:2.

Warszawianka straciła podanie w drugim gemie (0:2). Szybko uzyskała rebreaka (1:2). Po raz drugi (3:2) i trzeci przełamała Dentoni (5:2). Wygrała pierwszego seta (6:2).

Domachowska odebrała podanie rywalce w trzecim (2:1) i siódmym gemie drugiej partii (5:2). Zwyciężyła w secie (6:2) i całym pojedynku.

W drugiej rundzie przegrała z Valerią Savinykh (124) 1:6, 4:6.

Rosjanka w poprzednim sezonie dotarła do ćwierćfinału turnieju WTA w Taszkiencie. Wygrała też challenger w Johannesburgu, a była w finale w Ankarze.

Savinykh obroniła breakpointa w pierwszym gemie, a w drugim przełamała Domachowską (0:2). Marta straciła podanie po raz drugi (0:4). Zdobyła pierwszego gema (1:5). Przegrała seta (1:6).

Polka żle rozpoczęła drugą partię. Straciła serwis na sucho (0:1). Szybko wywalczyła rebreaka (1:1), by ponownie dać się przełamać (1:2).

Warszawianka obroniła się przed podwójnym breakiem (2:3, 3:4). Odrobiła straty (4:4). Valeria wykorzystała czwartego breakpointa (4:5). Marta była gorsza od rywalki w drugim secie (4:6).

Marta zdobyła w Melbourne 40 punktów. Od 23 stycznia ma wystąpić w turnieju ITF w Andrezieux-Boutheon.

DRABINKA POLKI

Pierwsza runda: (9) Savinykh – Beygelzimer 6:2, 6:2; Domachowska – Dentoni 6:2, 6:2; Knapp – Bychkova 6:4, 6:3; Nara – (22) Karatantcheva 7:6 (7), 3:6, 6:4.

Druga runda: Savinykh – Domachowska 6:1, 6:4; Nara – Knapp 6:2, 6:2.