Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Muguruza - Begu 6:3, 7:5; Anisimova - Konjuh 6:2, 6:2; E. Mertens - Tomova 4:6, 6:2, 6:4; Teichmann - Zavatska 6:1, 6:2; Rogers - Kanepi 7:6 (4), 6:2; Ostapenko - Tig 6:3, 6:3; C. Garcia - Kerber 3:6, 6:2, 6:4; Doi - Hercog 6:2, 4:6, 6:3; Cirstea - Tsurenko 6:4, 6:4; Pegula - Shvedova 6:2, 6:1; Kontaveit - Babos 6:2, 6:1; Keys - Liang 6:1, 6:1; Potapova - Siegemund 6:3, 6:2; Rybakina - S. Zheng 6:0, 6:4; Vondrousova - A. Bogdan 6:4, 6:4; Mladenovic - Martic 7:6 (2), 6:4; Martincova - Kr. Pliskova 7:6 (5), 6:7 (6), 6:3; DOHA ATP 250: Basilashvili - Millman 2:6, 6:4, 6:2; Karatsev - Zayid 6:4, 6:0; Bublik - Ramanathan 6:4, 6:2; Gasquet - Rola 6:4, 6:4; Fritz - Sonego 7:6 (5), 6:4; Bautista Agut - Opelka 4:6, 6:3, 6:4; MARSYLIA ATP 250: Ruusuvuori - Nishioka 6:2, 4:2 i krecz Japończyka; Gaston - Novak 3:6, 6:4, 6:1; SANTIAGO ATP 250: P. Sousa - L. Mayer 6:2, 6:4; Bagnis - Cecchinato 6:7 (4), 6:2, 6:3; Galan - Altmaier 7:6 (2), 3:6, 7:5.

Legia podwójnie złota w HDMP skrzatów

przez maka

W Pabianicach rozgrywane były halowe drużynowe mistrzostwa Polski skrzatów.

Do półfinałów zawodów chłopców awansowały ekipy: Arka Gdynia, Górnik Bytom, Legia Warszawa i Return Radom.

W meczu o złoto Legia pokonała Arkę. Mistrzami Polski zostali Kacper Żuk i Mateusz Gawroński. Na trzecim miejscu uplasował się Return.

Awans do strefy medalowej wśród dziewcząt wywalczyły drużyny: Legia Warszawa, Promasters Szczecin, Smecz Tomaszów Mazowiecki oraz AZS Poznań.

W finale tenisistki z Warszawy wygrały z poznaniankami. Złoto zdobyły więc Anna Hertel i Marcelina Podlińska. Brąz przypadł w udziale szczeciniankom.

Chłopcy

Ćwierćfinały

Arka Gdynia – TUKS Kozica Piotrków Trybunalski 2:1 Franko – Sikorski 6:4, 6:1; Kieżun – Garwacki 2:6, 2:6; Franko/Kieżun – Sikorski/Błaszczyk 7:6 (5), 6:4.

Górnik Bytom – AZS Poznań 2:1 Zasada – Łosiak 2:6, 6:3, 8:10; Kozak – Gajewski 6:3, 6:2; Zasada/Kozak – Łosiak/Gajewski 6:4, 2:6, 10:7.

Legia Warszawa – Nafta Zielona Góra 3:0 Żuk – Hossa 6:0, 6:2; Gawroński – Pupin 5:7, 6:2, 10:3; Żuk/Gawroński – Pupin/Hossa 6:0, 6:0.

Return Radom – Beskid Ustroń 3:0 Fryze – Kostka 6:2, 6:0; Sadal – Grzegorczyk 6:1, 6:1; Fryze/Sadal – Kostka/ Grzegorczyk 6:2, 6:2.

Półfinały

Arka Gdynia – Górnik Bytom 2:1 Franko – Zasada 6:1, 6:1; Kieżun – Kozak 4:6, 2:6; Franko/Kieżun – Kozak/Zasada 6:1, 6:4.

Legia Warszawa – Return Radom 2:1 Żuk – Fryze 6:1, 6:1; Gawroński – Sadal 4:6, 5:7; Gawroński/Żuk – Fryze/Sadal 6:2, 6:1.

Finał

Legia Warszawa – Arka Gdynia 3:0 Żuk – Franko 6:0, 6:1; Gawroński – Kieżun 6:2, 6:3; Gawroński/Żuk – Franko/Kieżun 6:2, 6:2.

Mecz o trzecie miejsce

Return Radom – Górnik Bytom 2:1 Fryze – Zasasa 6:3, 6:2; Sadal – Kozal 3:6, 3:6; Fryze/Sadal – Kozak/Marek 6:0, 6:2.

Końcowa klasyfikacja

1. Legia Warszawa, 2. Arka Gdynia, 3. Return Radom, 4. Górnik Bytom, 5. AZS Poznań, 6. Nafta Zielona Góra, 7. TUKS Kozica Piotrków Trybunalski, 8. Beskidy Ustroń.

Dziewczęta

Ćwierćfinały

Legia Warszawa – SKT Sopot 3:0 Hertel – Świtajska 6:0, 6:0; Ciałkowska – Partyka 6:3, 6:1; Hertel/Podlińska – Świtajska/Partyka 6:0, 6:0.

Promasters Szczecin – Górnik Bytom 2:1 Kuczer – Światłoń 6:2, 6:2; Nikolenko – Wilk 4:6, 2:6; Kuczer/Nikolenko – Światłoń/Wilk 6:2, 6:2.

Smecz Tomaszów Mazowiecki – Nasza Lechia Gdańsk 2:1 Sosnowska – Bogucka 5:7, 6:4, 3:10; Psut – Roman 6:2, 6:1; Sosnowska/Psut – Bogucka/Roman 6:4, 6:2.

AZS Poznań – TUKS Kozica Piotrków Trybunalski 3:0 Rutkowska – Mroczkowska 6:1, 6:3; Kromolicka – Molińska 7:5, 6:2; Rutkowska/Kromolicka – Mroczkowska/Molińska 6:4, 6:3.

Półfinały

Legia Warszawa – Promasters Szczecin 2:1 Hertel – Kuczer 7:5, 0:6, 7:10; Podlińska – Nikolenko 6:1, 6:1; Hertel/Podlińska – Kuczer/Nikolenko 7:6 (5), 3:6, 10:5.

AZS Poznań – Smecz Tomaszów Mazowiecki 3:0 Rutkowska – Sosnowska 6:4, 6:2; Kromolicka – Psut 6:2, 6:2; Kromolicka/Rutkowska – Psut/Sosnowska 6:1, 6:1.

Finał

Legia Warszawa – AZS Poznań 2:1 Hertel – Rutkowska 6:3, 4:6, 10:7; Podlińska – Kromolicka 6:3, 6:2; Hertel/Podlińska – Kromolicka/Rutkowska 5:7, 4:6.

Mecz o trzecie miejsce

Promasters Szczecin – Smecz Tomaszów Mazowiecki 2:1 Kuczer – Sosnowska 6:7 (5), 6:3, 12:14; Nikolenko – Psut 6:0, 6:1; Kuczer/Nikolenko – Psut/Sosnowska 6:3, 6:2.

Końcowa klasyfikacja

1. Legia Warszawa, 2. AZS Poznań, 3. Promasters Szczecin, 4. Smecz Tomaszów Mazowiecki, 5. Górnik Bytom, 6. SKT Sopot, 7. TUKS Kozica Piotrków Trybunalski, 8. Nasza Lechia Gdańsk.

W dziale GALERIA zdjęcia finalistów

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności