Polski Tenis

WYNIKI

RZYM: Świątek - Gauff 6:4, 6:3; Sabalenka - D. Collins 7:5, 6:2; T. Paul - Hurkacz 7:5, 3:6, 6:3; Jarry - S. Tsitsipas 3:6, 7:5, 6:4; Tabilo - Zh. Zhang 6:3, 6:4; A. Zverev - Fritz 6:4, 6:3.

Legia Tennis 10 Cup – walczyli w czterech kategoriach

Na kortach przy ulicy Myśliwieckiej w Warszawie odbyły się zawody Legia Tennis 10 Cup.

Cykl 8 turniejów rozpoczął się w sobotę. Zakończy się Mastersem (11 kwietnia). Zmagania rozgrywane są w czterech kategoriach wiekowych: niebieskiej (urodzeni w 2007 roku i młodsi), czerwonej (2006), pomarańczowej (2005) i zielonej (2004).

Kategoria niebieska, czerwona i pomarańczowa rozgrywana jest w grupach, a trenerzy Akademii Tenisowej Legia Warszawa pomagają w liczeniu punktów i nadzorują przebieg gier.

Warto startować w każdym turnieju, ponieważ wewnętrzna weryfikacja wyłoni najlepszego zawodnika w poszczególnej kategorii wiekowej, który ma szansę otrzymać atrakcyjne nagrody jak vouchery na obozy tenisowe w Prostejovie, czy cenne upominki jak PSP.

Dodatkowo dla wszystkich, którzy będą regularnie grać w turniejach przewidziane są zaproszenia na mecze piłkarskie Legii na sektor rodzinny!

W pierwszym turnieju wystąpiło ponad 70 zawodników. Najlepsi dostali dyplomy, medale, puchary oraz upominki od sponsorów jakimi są: LEGIA WARSZAWA, WARSAW TENNIS TEAM PROMOTION, LEXUS, AA DRINK.

Już na najbliższym turnieju (13 grudnia) będzie okazja do spotkania się z piłkarzami Legii Warszawa. Kolejne zawody odbędą się 10 stycznia, 7 i 14 lutego, 7 i 21 marca oraz 11 kwietnia.

KLASYFIKACJE

Grupa niebieska: 1. Wiktoria Chmielewska, 2. Filip Kiryło, 3. Ewa Szumczyk i Jan Czepiel.

Grupa czerwona – dziewczynki: 1. Wiktoria Chmielewska, 2. Ala Koczocik, 3. Zuzia Zieja.

Grupa czerwona – chłopcy: 1. Witek Wąsowicz, 2. Hubert Plenkiewicz, 3. Oliwier Zygmunt.

Grupa pomarańczowa – dziewczęta: 1. Nelli Witkowski, 2. Karolina Gołda, 3. Klara Jaczyńska.

Grupa pomarańczowa – chłopcy: 1. Bartek Tomaszewski, 2. Damian Lewandowski, 3. Wiktor Lewandowski i Cyprian Lukasek.

Grupa zielona – dziewczęta: 1. Halszka Frydrychowicz, 2. Julia Skarżyńska, 3. Zuzia Twarowska i Laura Stypuła.

Grupa zielona – chłopcy: 1. Wiktor Sasko, 2. Jan Lenarczyk, 3. Max Szafran i Maciej Popławski.

Kategoria: