MADRYT WTA 1000: Potapova - Shnaider 7:5, 6:4; Xiyu Wang - A. Bogdan 6:7 (5), 7:6 (4), 6:2; Schmiedlova - Kenin 6:3, 6:4; Rus - B. Fruhvirtova 7:5, 6:3; Eala - Tsurenko 2:6, 6:4, 6:4; Podoroska - Siniakova 6:2, 7:6 (2); Maria - Stearns 6:7 (4), 6:2, 7:6 (5); Begu - L. Fruhvirtova 6:4, 7:6 (0).

Linette uległa Siegemund

Magda Linette przegrała z Niemką Laurą Siegemund w meczu pierwszej rundy turnieju w Bad Saulgau.

Linette753
Siegemund576

Początek meczu bez przełamań (1:1). W trzecim gemie kłopoty Polki, obroniła już cztery breakpointy. Za piątym rywalka zdobyła breaka (1:2).

Bardzo zacięty gem. Magda nie wykorzystała trzech okazji na odrobienie straty, Laura dwóch przewag. Ostatecznie czwarty breakpoint dał naszej zawodniczce rebreaka (2:2).

Niemka po raz drugi odbiera serwis Polce (2:3), a ta rewanżuje się błyskawicznym przełamaniem powrotnym (3:3).

Po serii przełamań obie zawodniczki utrzymują swój serwis (6:5). Dwa setbole dla Linette, które Laura obroniła. Trzeciej szansy Magda nie zmarnowała. Pierwszy set dla niej 7:5.

Początek drugiej partii to gemy wygrywane przez podające (2:1). Magda drugim breakpointem zdobywa przełamanie (3:1). Breaka utrzymała do stanu 4:2. W siódmym gemie na sucho straciła podanie (4:3). Niemka wyrównała (4:4).

Bardzo długi gem i niestety sięgnęła po niego Siegemund (4:5). Polka obroniła piłkę setową przy serwisie przeciwniczki, a po chwili nie wykorzystała dwóch breakpointów. Trzeciej szansy na przełamanie powrotne już nie zmarnowała (5:5).

Linette po raz kolejny straciła podanie (5:6). Nie wykorzystała okazji na rebreaka. Przegrała drugiego seta 5:7.

Po przerwie toaletowej, zawodniczki wróciły do gry. Magda dobrze rozpoczęła trzecią partię, utrzymała podanie (1:0). Niemka wyrównała (1:1, 2:2). W piątym gemie Laura uzyskała breaka (2:3).

Polka miała dwie szansy na odrobienie strat, ale Niemka zdołała się wybronić (2:4). Następny break daje Siegemund wygraną w trzecim secie (6:3) i meczu.

Wyniki na żywo z Niemiec: Kliknij tutaj