MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Lopez po raz drugi pokonał Kubota

Łukasz Kubot przegrał z Feliciano Lopezem o awans do ćwierćfinału Wimbledonu.

Kubot67655
Lopez             36777

Znakomity początek Polaka. W drugim gemie wywalczył breaka (2:0). Utrzymał przewagę przełamania (5:3). Własnym gemem wygranym do zera i asem przy piłce setowej zdobył pierwszą partię (6:3).

Łukasz nadal w znakomitej dyspozycji serwisowej i skutecznie przy siatce (wygrane 10 z 13 akcji).

W drugim secie gemy zdobywają podający (2:2). Hiszpan wzmocnił serwis i nadal bez breaków (4:4).

W dziewiątym gemie piękny return dał Lukiemu okazję na przełamanie, której nie zmarnował (5:4). Hiszpan natychmiast odrobił straty (5:5).

Zawodnicy doprowadzili do tie-breaku (6:6). W nim Kubot wykorzystał pierwszego setbola przy podaniu rywala i wygrał (7:5).

Polak obronił trzy breakpointy na otwarcie trzeciej partii (1:0). Kolejne gemy również dla serwujących (6:6). Feliciano dwa razy skutecznie podawał, aby zostać w meczu.

W tie-breaku Łukasz nie wykorzystał pierwszego meczbola przy własnym serwisie (6:5). Przegrał decydującą rozgrywkę 7:9.

W czwartym secie bez przełamań do stanu (3:3). W siódmym gemie Kubot wywalczył breaka (4:3), by po chwili łatwo stracić przewagę (4:4).

W jedenastym gemie Łukasz nie wykorzystał już trzech breakpointów (5:6). Lopez pierwszym setbolem wygrał (5:7) i wyrównał stan spotkania.

W decydującej partii bez breaków (5:6). W siódmym gemie Polak miała okazję na przełamanie. Feliciano ma trzy piłki meczowe.

Pierwsza i druga obroniona przez Polaka. Trzecia dała seta (5:7) i awans do ćwierćfinału Hiszpanowi.

Z leworęcznym Hiszpanem Łukasz walczył tylko raz. W ubiegłym roku na korcie ziemnym w Madrycie lepszy był Feliciano (6:3, 6:3). Czterdziesty czwarty aktualnie w rankingu ATP Lopez preferuje grę na nawierzchni twardej, na której wygrał w roku 2004 w Wiedniu oraz 2010 w Johannesburgu. W turniejach wielkoszlemowych najlepsze wyniki osiągał właśnie w Londynie. Dwukrotnie (2005 i 2008) docierał do ćwierćfinału.

Zwycięzca tego meczu zagra o półfinał z Andy Murrayem.