Polski Tenis

WYNIKI

BJK CUP: Fręch - Meligeni Rodrigues Alves 6:4, 6:3; Pigossi - U. Radwańska 7:6 (9), 3:6, 6:2; Boulter - Zacarias 7:5, 6:0; Watson - Olmos 7:5, 6:1; Svitolina - Muramatsu 6:3, 6:2; Kostyuk - Naito 6:3, 6:3; Bertens - Xinyu Wang 6:2, 6:0; Xiyu Wang - Rus 6:1, 3:6, 6:2; Putintseva - Podoroska 2:6, 6:4, 6:0; Cocciaretto - Bara 6:1, 6:4; Trevisan - Buzarnescu 6:2, 2:6, 7:6 (5); L. Fernandez - Danilovic 7:5, 4:6, 6:4; Marino - Stojanovic 6:4, 7:6 (6); Ostapenko - Raina 6:2, 5:7, 7:5; MONTE CARLO ATP 1000: Rublev - Nadal 6:2, 4:6, 6:2; Ruud - Fognini 6:4, 6:3; Evans - Goffin 5:7, 6:3, 6:4; S. Tsitsipas - Davidovich Fokina 7:5 i krecz Hiszpana.

LOTTO Junior Tennis Cup – triumf Gajewskiego

przez maka

Na kortach SKT w Sopocie ośmiu czołowych polskich juniorów walczyło w turnieju Super Masters LOTTO Junior Tennis Cup.

Nagrodami dla trzech najlepszych graczy były stypendia ufundowane przez LOTTO (9000 zł, 6000 zł i 4800 zł).

Finalistami zostali Szymon Walków po wygranej w półfinale z Janem Zielińskim i Kamil Gajewski, który pokonał Karola Drzewieckiego.

Trzecie miejsce w turnieju zajął Drzewiecki. Był skuteczniejszy od Zielińskiego. Zrewanżował mu się za porażkę w fazie grupowej.

Znakomitą dyspozycję utrzymał Gajewski, który odniósł w finale piąte, kolejne zwycięstwo.

Wyniki

Grupa A: Jan Zieliński – Michał Nispoń 6:4, 6:3; Karol Drzewiecki – Maksymilian Raupuk 6:2, 6:4; Drzewiecki – Nispoń 7:5, 7:5; J. Zieliński – Raupuk 6:1, 6:2; J. Zieliński – Drzewiecki 6:4, 6:4; Nispoń – Raupuk 6:3, 6:3; kolejność: 1. J. Zieliński 3 wygrane, 2. Drzewiecki 2, 3. Nispoń 1, 4. Raupuk 0.

Grupa B: Kamil Gajewski – Adrian Kowalski 6:2, 6:2; Szymon Walków – Piotr Łomacki 6:4, 7:5; Gajewski – Walków 6:4, 7:6 (2); Łomacki – A. Kowalski 6:2, 6:1; Gajewski – Łomacki 6:4, 6:1; Walków – A. Kowalski 6:3, 6:0; kolejność: 1. Gajewski 3 wygrane, 2. Walków 2, 3. Łomacki 1, 4. A. Kowalski 0.

Półfinały: Walków – J. Zieliński 6:3, 3:6, 10:8; Gajewski – Drzewiecki 6:3, 6:1.

O siódmą lokatę: A. Kowalski – Raupuk 7:5, 6:4.

O piątą pozycję: Łomacki – Nispoń walkower.

O trzecie miejsce: Drzewiecki – J. Zieliński 6:4, 7:6 (4).

Finał: Gajewski – Walków 6:4, 7:5.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności