MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Łotwa – Polska 0:1: Przysiężny wygrał z Juską!

Michał Przysiężny pokonał w Rydze Andisa Juskę. Zdobył dla Polski pierwszy punkt w meczu Pucharu Davisa z Łotwą.

Przysiężny666
Juska             344

Już po rozgrzewce. Polak rozpoczął mecz od skutecznych zagrań przy siatce (1:0). Łotysz odpowiada mocnymi serwisami (1:1). Także Ołówek zdobył gema na sucho (2:1).

Nadal nawet bez szans na przełamanie do stanu 3:2. W szóstym bardzo długim gemie, Przysiężny wykorzystał pierwszego breakpointa. Juska popełnił bowiem podwójny błąd (4:2). Ołówek zwyciężył w pierwszym secie (6:3). Zaprezentował znakomitą dyspozycję serwisową.

Początek drugiej partii to gemy wygrywane przez podających (1:2). Michał nadal znakomicie serwuje (2:2). Wykorzystał drugiego z trzech breakpointów i wyszedł na prowadzenie (3:2).

Dołożył swoje podanie (4:2). Rywal obronił się przed kolejnym breakiem (4:3). Ołówek pewnie, na sucho wygrywa w swoim gemie (5:3). Pierwszą z trzech piłek setowych zakończył tę partię 6:4.

W trzecim secie bez breaków do stanu 2:2. W piątym gemie Michał przełamał Andisa na sucho (3:2), a sam utrzymał podanie (4:2). Był o krok od wygrania spotkania (5:4). Skutecznie serwował na mecz (6:4). Wykorzystał pierwszą piłkę meczową.

Zawodnicy znają się doskonale. Grali ze sobą pięć razy (cztery lepszy był Łotysz), a ponadto często razem trenowali. Przysiężny jest 90 w rankingu ATP, a Juska zajmuje 290 pozycję.