MADRYT: Sorribes Tormo - Svitolina 6:3, 7:5; Keys - Begu 7:6 (3), 7:6 (6)Azarenka - Maria 6:3, 6:1; Sakkari - Vekic 6:3, 6:2; Machac - Ruusuvuori 6:4, 1:6, 6:2; Cobolli - Tabilo 5:7, 6:4, 6:4; Cachin - Ofner 6:3, 6:3; Auger-Aliassime - Nishioka 4:6, 6:1, 6:4; Sonego - Gasquet 6:2, 7:5.

Łotwa – Polska 2:3 – Jerzyk bohaterem, brawa dla całej drużyny!

Jerzy Janowicz wygrał z Karlisem Lejnieksem w decydującym pojedynku meczu Łotwy z Polską w Pucharze Davisa.

Janowicz767
Lejnieks             546

Trwa rozgrzewka. W pierwszym secie obaj tenisiści pewnie wygrywali w swoich gemach serwisowych. Równowaga trwała do stanu (5:5) . W 11. gemie Jerzyk wywalczył breaka (6:5) i swoim serwisem zakończył tą partię 7:5.

Także w drugim secie Janowicz lepszy o jedno przełamanie, zwycięża 6:4. Trzecia partia również niezwykle wyrównana, obaj pokazali znakomitą dyspozycję serwisową. W tie-breaku jednak to Polak był lepszy (7:3).

Jurek swoim zwycięstwem zapewnił Polsce pozostanie w Grupie I Strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Davisa. W przyszłym roku obok Polski zagrają w niej: Szwajcaria, Włochy, Holandia, RPA, Finlandia, Słowenia, Słowacja, Portugalia, Ukraina.

22-letni Łotysz jest 519 w rankingu ATP. Wygrał w tym roku futuresa w Vero Beach, był w finale dwóch tej rangi imprezach w stolicy Hiszpanii.