MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Łukasz i Oli przegrali walkę o ćwierćfinał

Łukasz Kubot i Oliver Marach przegrali w meczu drugiej rundy z Lleytonem Hewittem (Australia) i Markiem Knowlesem (Bahama) 4:6, 6:7 (0).

Pierwsze sześć gemów w spotkaniu było dla podających. Lleyton i Mark znakomicie serwowali. Polak i Austriak byli równie skuteczni (3:3). W siódmym gemie Luki i Oli wykorzystali jednego z dwóch breakpointów (4:3), ale rywali błyskawicznie odpowiedzieli. Przełamali Kubota (4:4), a po chwili podanie stracił Marach (4:6).

W drugiej partii Hewitt i Knowles uzyskali breaka w czwartym gemie (1:3), a w kolejnym Łukasz i Oliver nie wykorzystali dwóch szans na przełamanie przeciwników (1:4). Straty odrobili, w momencie kiedy rywale serwowali na mecz (4:5). Doprowadzili do remisu w drugim secie (5:5 i 6:6). W tie-breaku dominowali już Hewitt i Knowles, którzy zwyciężyli 7:0.

Dla zawodnika z Wysp Bahama było to 700. wygrana w turniejach ATP w grze podwójnej.

29-latek z Adelajdy to znakomity singlista, aktualnie 32 w rankingu. Od połowy listopada 2001 do połowy czerwca 2003 był liderem światowego rankingu, z wyjątkiem dwóch tygodni, kiedy prowadził Andre Agassi. Zwyciężał w dwóch Wielkich Szlemach (US Open 2001, Wimbledon 2002). W swojej karierze wygrał 27 zawodowych imprez. Ostatni sukces odniósł w Huston w 2009 roku.

W grze podwójnej ma na swoim koncie dwa zwycięstwa, oba w 2000 roku. US Open z Maksem Mirnym i Indianapolis z Sandonem Stolle. Zajmuje 300 pozycję w ranking deblowym.

Partner Australijczyka to jeden z najlepszych deblistów świata. 38-latek od lat jest zawodnikiem z pierwszej dziesiątki rankingu. Były lider, jest obecnie 8. O tym jak znakomitym jest zawodnikiem świadczy imponująca liczba 52 wygranych turniejów. Triumfował w trzech imprezach wielkoszlemowych (w parze z Danielem Nestorem): Roland Garros 2007, US Open 2004, Australian Open 2000.