Polski Tenis

WYNIKI

TOKIO WTA 500: Samsonova - Q. Zheng 7:5, 7:5; SEUL WTA 250: Alexandrova - Ostapenko 7:6 (4), 6:0; METZ ATP 250: Sonego - Bublik 7:6 (5), 6:2; Nys/Zieliński - Glasspool/Heliovaara 7:6 (5), 6:4.
Polska Liga Tenisa

Luki i Oli w ćwierćfinale

Łukasz Kubot i Olivier Marach pokonali w pierwszym meczu turnieju gry podwójnej hiszpańską parą Oscar Hernandez i Albert Montanes 6:3, 6:4.

W pierwszym secie break zdobyty przez nasz debel w szósty gemie dał im wygraną 6:3.

W drugiej partii w szóstym gemie, po przełamaniu, to Hiszpanie prowadzili 4:2. Jednak Polak i Austriak natychmiast odrobili straty, a break wywalczony w dziewiątym gemie dał im prowadzenie, którego już nie oddali (6:4).
………………………………………………..

Hernandez najwyżej w rankingu deblistow był 90, było to jednak w 2004 roku. Wtedy zdobył swój jedyny tytuł (Bukareszt, z Jose Acasuso). Aktualnie zajmuje 244 pozycję.

Montanes, 85 wśród deblistów na świecie, ma w swoim dorobku dwa wygrane turnieje, w 2008 w Casablance (z Santiago Venturą). Ostatni sukces odniósł w tym roku, wygrywając, w parze z Guillermo Garcią-Lopezem, imprezę w Doha.

Obydwaj Hiszpanie często grają razem, choć bez wielkich sukcesów. W ubiegłym roku ich nawiększym osiągnięciem były półfinały turniejów w Vina del Mar i Costa do Sauipe właśnie.

Zdecydowanymi faworytami są Polak i Austriak, którzy wygrali w ubiegłym tygodniu turniej w Santiago. Był to ich czwarty wspólnie wywalczony tytuł.

Przypomnijmy jeszcze, że dzisiaj w nocy Łukasz pokonał Hernandeza w turnieju singlowym 7:5, 7:6.

W ćwiercfinale Luki i Oli zmierzą się z Czechami Leosem Friedlem i Davidem Skochem, którzy wygrali 6:4, 2:6, 10:6 z parą włoską Paolo Lorenzi i Potito Starace.

Wyniki na żywo –
www.atpworldtour.com/Scores/Tournament-Draws.aspx

Kategoria: