BARCELONA ATP 500: Ruud - Etcheverry 7:6 (6), 6:4; MONACHIUM ATP 250: Fritz - Garin 6:3, 6:4; Struff - Auger-Aliassime 7:5, 6:4; BUKARESZT ATP 250: Fuscovics - Tabilo 6:4, 6:4; Navone - F. Cerundolo 5:7, 6:4, 7:5; OEIRAS WTA 125: Lamens - Mladenovic 4:6, 6:0, 6:0; Tauson - Pera walkower.

Luki i Oli w finale

Łukasz Kubot i Olivier Marach w pojedynku półfinałowym w dwóch setach 7:5, 6:4 pokonali Martina Damma/Filipa Polaska i awansowali do trzeciego finalu w tym roku.

W trwającym 1,5 godziny meczu nasz debel wykorzystał 4 z 5 breakpointów, w każdym secie będąc lepszym o jednego breaka. Nasi tenisiści pewniej serwowali, w wygranych piłkach było 64 do 54.

W pierwszym secie rywale rozpoczęli od przełamania i prowadzenia 2:0. Łukasz i Olivier szybko odrobili straty i do stanu 5:5 obie pary wygrywały swoje podania. Jedenasty gem przyniósł breaka dla naszych tenisistów, który rozstrzygnął losy tego seta (7:5.)

Druga partia miała podobny przebieg jak pierwsza, Polak i Austriak znów byli lepsi o jedno przełamanie, tym razem decydujący był gem dziesiąty (6:4).

Finałowymi przeciwnikami Kubota i Maracha będą Włosi Fabio Fognini i Potito Starace.

Drugi mecz pólfinałowy rozstrzygnął się przez walkower. Argentyńczycy Juan Monaco i Horacio Zeballos nie przystąpili do meczu z powodu kontuzji Juana.