Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 250: Svitolina - Blinkova 6:2, 6:3; RABAT WTA 250: Bronzetti - Grabher 6:4, 5:7, 7:5; LYON ATP 250: Fils - F. Cerundolo 6:3, 7:5; GENEWA ATP 250: Jarry - Dimitrov 7:6 (1), 6:1.
Polska Liga Tenisa

Maciejewska osiemnasta na świecie

Zuzanna Maciejewska została w tym tygodniu osiemnastą juniorką rankingu ITF.

Zdolna tenisistka pochodząca z Ciechocinka w styczniu skończy dopiero 17 lat. Ma przed sobą jeszcze dwa sezony startów w gronie juniorek.

Jej największym tegorocznym sukcesem jest wygrana wielkiego turnieju w Osace. Zmagania w Japonii (grade A) są jednymi z pięciu najważniejszych imprez, po imprezach wielkoszlemowych.

Ponadto Zuzia była w finale Prato, półfinałach w Luksemburgu, Amstetten.

Niedawno wróciła z USA. Dotarła do trzecich rund prestiżowych turniejów – Eddie Herr i Orange Bowl. W pierwszym z nich była też w finale gry podwójnej.

Na początku stycznia Maciejewska awansuje o dwie pozycje, gdyż walkę w gronie zawodniczek do lat 18 zakończą Caroline Garcia (8) i Jovana Jaksic (13).

– W styczniu wybieram się do Australii. Zagram najpierw w Traralgon, a następnie w Melbourne – mówi Zuzanna.

Loy Yang Traralgon International rozpocznie się 15 stycznia. Tydzień póżniej przewidziano Australian Open. Jest spora szansa, że Polka będzie w nim rozstawiona.

– Chcę w nowym sezonie dobrze wypaść w juniorskich szlemach – podkreśla Zuzia. – Liczę przede wszystkim jednak na udane występy w turniejach seniorek.

Kategoria: