BARCELONA ATP 500: Ruud - Etcheverry 7:6 (6), 6:4; MONACHIUM ATP 250: Fritz - Garin 6:3, 6:4; Struff - Auger-Aliassime 7:5, 6:4; BUKARESZT ATP 250: Fuscovics - Tabilo 6:4, 6:4; Navone - F. Cerundolo 5:7, 6:4, 7:5; OEIRAS WTA 125: Lamens - Mladenovic 4:6, 6:0, 6:0; Tauson - Pera walkower.

Madryt WTA – Isia pokonała Hiszpankę

Agnieszka Radwańska została rozstawiona z czwórką w turnieju Mutua Madrid Open.

W pierwszej rundzie Polka wygrała z 20-letnią Larą Arruabarrena-Vecino (127 w rankingu WTA) 6:3, 6:1.

Hiszpanka w tym sezonie w Bogocie wygrała pierwszy zawodowy turniej. Pokonała w finale Aleksandrę Panovą.

W pierwszym secie bez przełamań do stanu 3:3. Agnieszka w piątym gemie zmarnowała dwa breakpointy. W siódmym wykorzystała drugą szansę (4:3). Drugi break dał jej partię (6:3).

Radwańska skutecznie serwowała (przegrała tylko pięć akcji po własnych podaniach). Dwa razy przełamała rywalkę. Zdobyła 32 z 55 punktów.

W drugiej partii krakowianka kontynuowała świetną grę. W drugim gemie odebrała podanie Hiszpance (2:0). W szóstym uzyskała podwójnego breaka (5:1). Wygrała seta (6:1) i cały pojedynek.

Mecz trwał godzinę bez sekund. Polka triumfowała w 60 z 96 akcji.

W drugiej rundzie Isia zmierzy się w środę o godz. 10.50 z Włoszką Sarą Errani (24).

W kolejnych spotkaniach może zagrać m.in. z Włoszką Robertą Vinci (20) czy Rumunką Soraną Cirsteą (46). W półfinale może czekać znów Białorusinka Victoria Azarenka lub też Amerykanka Venus Williams.