Polski Tenis

WYNIKI

ADELAJDA WTA: Świątek - Bencic 6:2, 6:2; SINGAPUR ATP: Popyrin - Bublik 4:6, 6:0, 6:2; MONTPELLIER ATP: Goffin - Bautista Agut 5:7, 6:4, 6:2; CORDOBA: J.M. Cerundolo - Ramos-Vinolas 6:0, 2:6, 6:2.

Marcin Gawron triumfatorem Poz-Bruk Open

przez maka

Polak pokonał w finale poznańskiego turnieju Brytyjczyka Alexandra Slabinskiego.

Gawron 6 6
Slabinsky 3 4

W pierwszym secie Polak był zdecydowanie skuteczniejszy. Dobrze serwował. Był też skuteczniejszy od rywala w wymianach z głębi kortu (6:3).

Także w drugiej partii Gawron był dokładniejszy. Ponownie był lepszy o jedno przełamanie (6:4). Zdobył w Poznaniu 27 punktów.


Dla Polaka to trzeci finał futuresa w ostatnich czterech tygodniach. Wczoraj stoczył niezwykle ciężki mecz z Czechem Michałem Konecnym. Przegrywał w trzecim secie 1:3, ale zdołał odrobić straty i zwyciężyć 6:4.

24-letni Brytyjczyk zajmuje 548 pozycję w światowym rankingu, ale jego potencjał i ambicje sięgają przynajmniej drugiej setki (dwa lata temu był 266). W drodze do finału pokonał sześciu Polaków (dwóch w eliminacjach) i nie stracił nawe seta. Przed tygodniem w Olsztynie przegrał w drugiej rundzie z Dawidem Celtem.

W tym roku w tureckiej Adanie wygrał z Gawronem 2:6, 6:2, 6:3. – Liczyłem na rewanż – jak w meczu z Błażejem Koniuszem, ponieważ przegrałem z Alexandrem na początku tego roku w Turcji – podkreśla Marcin. – I udało się.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności