MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Mariusz i Marcin będą bronić tytułu w Eastbourne

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski pokonali duet Simon Aspelin/Paul Hanley 4:6, 6:3, 11:9.

Tym zwycięstwem zapewnili sobie grę w finale gry podwójnej turnieju w Eastbourne.

Pierwszy set dla duetu Aspelin/Hanley (4:6). Rywale Frytki i Matki zakończyli pierwszą partię z własnego podania. Wcześniej przełamali serwis naszego najlepszego duetu.

Druga partia dobrze rozpoczęła się dla naszego duetu. Polacy wygrali dwa gemy z własnego podania, a w czwartym przełamali serwis duetu Aspelin/Hanley (4:1), ale ci zwyciężają w kolejnym gemie (4:2).

Nasz duet bliżej zwycięstwa w drugim secie (5:2). Nie udało im się jednak wygrać seta z breakiem na koniec partii (5:3).

Zwyciężają w secie przy swoim podaniu (6:3), a w supertie-breaku triumfują 11:9.

……………………………..

Szwed Simon Aspelin i Australijczyk Paul Hanley, to doświadczona para tenisistów. Pierwszy ma 36., a drugi 32 lata. Obaj mają na swoim koncie wiele sukcesów. Aspalin jest m.in. wicemistrzem olimpijskim w grze podwójnej z Pekinu, a najwyżej w rankingu deblistów był na 7. miejscu (obecnie 19). Hanley z kolei, najlepszy swój wynik w tym zestawieniu osiągnął w listopadzie 2006 r., kiedy był 5. W tej chwili plasuje się na 20. pozycji.