Polski Tenis

WYNIKI

BARCELONA ATP 500: Ruud - Etcheverry 7:6 (6), 6:4; MONACHIUM ATP 250: Fritz - Garin 6:3, 6:4; Struff - Auger-Aliassime 7:5, 6:4; BUKARESZT ATP 250: Fuscovics - Tabilo 6:4, 6:4; Navone - F. Cerundolo 5:7, 6:4, 7:5; OEIRAS WTA 125: Lamens - Mladenovic 4:6, 6:0, 6:0; Tauson - Pera walkower. 

Marzenia Michała o setce coraz bardziej realne

Michał Przysiężny zagra jutro z Niemcem Dieterem Kindlmannem w 1/8 finału challengera w Belgradzie. Znamy dalsze plany startowe polskiego tenisisty.

Zwycięstwem nad tak dobrym graczem jak Michaił Kukushkin, Michał sprawił sobie prezent. Był bardzo uradowany z tej cennej wygranej. Póżniej triumfował także w meczu gry podwójnej – mówi jego trener Alek Charpantidis. – „Ołówek” jest w dobrej formie, choć zawsze są rzeczy, które można i trzeba poprawić.

Przysiężny gra czwarty chalenger z rzędu (Heilbronn, Kazań, Bergamo, Belgrad).

– Na szczęście, znużenia startymi nie widać. Myśl o awansie do czołowej setki, która jest celem Michała, skutecznie pozwala zapomnieć o ewentualnym zmęczeniu – wyjaśnia Charpantidis. – Kort w Belgradzie nie jest tak szybki jak w Bergamo, co nie oznacza, że jest wolny. Fakt ze jeden minibreak w tie-breaku decydował o wygraniu seta, powinien o tym świadczyć najlepiej.

Po występie w Serbii, oby zakończonym niedzielnym finałem, „Ołówek” wraca do Wrocławia.

– Potrzebne jest lekkie doładowanie baterii. Będziemy pracować na „domowym” obiekcie Michała w nowym klubie tenisowym z najwyższej półki – Matchpoint Tennis&Sports Club – wyjawia Alek. – Potem czeka go zgrupowanie przed meczem Pucharu Davisa. Po rywalizacji z Finami od razu leci do Japonii na halowy challenger. Po powrocie, znów tydzień treningów we Wrocławiu i występ w challengerze na angielskiej wyspie Jersey.

W Kyoto Przysiężny będzie prawdopodobnie rozstawiony z numerem jeden. Otwiera listę zgłoszeń. Głównymi rywalami będą: Martin Fischer (Austria), Sergiej Bubka (Ukraina), Go Soeda (Japonia) i Simon Stadler (Niemcy).

…………………………………….

Wyniki 3. dnia turnieju w Belgradzie – 1. runda: G. Muller – Ancić 7:6 (5), 7:6 (7); Bozoljac – Dodgi 7:6 (5), 6:1; Krajinović – Devvarman 3:6, 7:6 (6), 6:3; 2. runda: Tipsarević – J. Minar 6:2, 6:3; Rosol – Lammer 6:2, 7:5; Karanusić – Koubek 6:4, 7:6 (4); K. Beck – Prpić 6:3, 4:6, 6:4.

Kategoria: