MADRYT: Sorribes Tormo - Svitolina 6:3, 7:5; Keys - Begu 7:6 (3), 7:6 (6)Azarenka - Maria 6:3, 6:1; Sakkari - Vekic 6:3, 6:2; Machac - Ruusuvuori 6:4, 1:6, 6:2; Cobolli - Tabilo 5:7, 6:4, 6:4; Cachin - Ofner 6:3, 6:3; Auger-Aliassime - Nishioka 4:6, 6:1, 6:4; Sonego - Gasquet 6:2, 7:5.

Mateusz i Frank w ćwierćfinale

W turnieju gry podwójnej challengera w Manerbio Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk stworzyli duety z zagranicznymi partnerami. W walce pozostał tylko Mariusz, Tomasz przegrał pierwsze spotkanie.

Mateusz (88 w rankingu deblistów) walczy w parze z Niemcem Frankiem Moserem (146). Zostali rozstawieni z numerem trzecim.

W meczu o awans do ćwierćfinału spotkali się z Jesse Huta Galungiem (145) z Holandii i Yvesem Allegro (114) z Szwajcarii.

Polsko-niemiecka para zwyciężyła 6:2, 6:4. W pierwszym secie dwa razy przełamali rywali, sami nie dali im żadnej okazji na breaka. Bilans wygranych piłek to 30 do 16 dla Mateusza i Franka.

Druga partia była bardziej wyrównana, oba deble grały pewnie i skutecznie w swoich gemach serwisowych. O wygranej naszej pary zdecydował jeden break.

Partnerem Bednarka (85) był Rameez Junaid (154). Ich rywalami w pierwszym meczu byli Włosi Alessio di Mauro (220) i Alessandro Motti (130).

Tomek i Rameez przegrali 2:6, 1:6. Rywale dominowali na korcie w obu setach. W pierwszym wywalczyli dwa breaki. Australijczyk i Polak nie wykorzystali jedynej okazji na przełamanie.

W drugim przewaga przeciwników była jeszcze większa. Nasz duet stracił serwis w pierwszym, trzecim i piątym gemie (0:5). Wywalczyli wprawdzie jednego breaka (1:5), ale Włosi czwartym przełamaniem zakończyli mecz.

Pierwsza runda: (1) Cerretani/Shamasdin – Aldi/Crugnola 6:4, 6:2; Alund/Poch – Al. Gonzalez/P. Santos 6:1, 7:5; Di Mauro/Motti – (4) Bednarek/Junaid 6:2, 6:0 ; Junqueira/Trujillo – Aranguren/Naso 3:6, 6:4, 10:8; Haase/Schoorel – Crivoi/Eitzinger 6:3, 2:6, 10:7; (3) Kowalczyk/F. Moser – Allegro/Huta Galung 6:2, 6:4; Koellerer/Ch. Rochus – Skoch/Vanek; (2) B. Battistone/Marray – Brizzi/Trusendi.