ROUEN WTA 250: Linette - Stevanovic 6:2, 6:1; Trevisan - Osaka 6:4, 6:2; Gracheva - Tomova 6:2, 3:6, 7:5; Ruse - Hibino 6:2, 6:1; Schmiedlova - Parry 3:6, 3:1 i krecz Francuzki; STUTTGART WTA 500: Kostyuk - Siegemund 6:3, 6:7 (4), 6:4; Jabeur - Alexandrova 2:6, 6:3, 7:6 (1); BARCELONA ATP 500: De Minaur - Nadal 7:5, 6:1; Ruud - A. Muller 6:3, 6:4; Bautista Agut - Vavassori 3:6, 6:3, 6:1; Trungelliti - Jarry 7:6 (5), 6:3; MONACHIUM ATP 250: Draper - Molleker 4:6, 6:1, 6:1; BUKARESZT ATP 250: Tabilo - Rinderknech 6:3, 7:5; Barrere - Kokkinakis 7:5, 6:3; OEIRAS WTA 125: Mladenovic - Sebov 6:4, 6:2; F. Jorge - Zakharova 3:6, 6:1, 6:4; Pera - Lukas 3:6, 6:1, 6:3; Falei - Z. Bai 6:4, 6:4; Lamens - Arango 7:5, 6:2; Tauson - Parrizas Diaz 6:3, 6:4.

Matka i Fryta w finale w Pekinie

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski wygrali w połfinale turnieju deblowego w Pekinie z Kanadyjczykiem Danielem Nestorem i Serbem Nenadem Zimonjiciem.

Fyrstenberg/Matkowski76
Nestor/Zimonjic64

Początek spotkania bez przełamań, choć Polacy mieli już okazje na breaka (1:1). Także rywale swoich okazji nie wykorzystali (2:1). Kolejne gemy nadal dla podających (3:2).

Matka i Fryta nie wykorzystali dwóch breakpointów (3:3). Nadal bez breaków w tej partii (6:6). W tie-breaku biało-czerwoni zagrali pewnie i skutecznie (7:3).

W drugim secie bez przełamań (1:1). W trzecim gemie Polacy odebrali serwis rywalom (2:1). Utrzymali przewagę (3:1). W kolejnym gemie zmarnowali trzy breakpointy (3:2).

Matka i Fryta dołożyli gema wygranego na sucho (4:2). Kolejne gemy dla podających, nasza para nadal ma przewagę breaka (5:4). Marcin przy pierwszej z trzech piłek meczowych zakończył seta 6:4 i mecz.

W stolicy Chin Polacy wywalczyli już 300 punktów do rankingu. O tytuł zagrają z Bobem i Mikiem Bryanami.

– Zagraliśmy dziś bardzo dobrze. Cały czas dominowaliśmy nad Danielem i Nenadem, mimo że w pierwszym secie serwis nie był naszą mocną stroną. Natomiast w drugim secie zaczęliśmy świetnie serwować. Nie przegraliśmy nawet jednej piłki – napisał Mariusz.

Więcej na – Kliknij tutaj

Półfinały: (1) B. Bryan/M. Bryan – Y-H Lu/Fl. Mayer 7:6 (8), 6:4; (4) Fyrstenberg/Matkowski – (2) Nestor/Zimonjic 7:6 (3), 6:4.