Polski Tenis

WYNIKI

BJK CUP: Polska - Szwajcaria 4:0: Świątek - Naef 6:4, 6:3; Chwalińska/Kawa - Teichmann/Waltert 7:5, 6:1; Fręch - Naef 6:7 (8), 7:5, 6:3; Świątek - Waltert 6:3, 6:1; MONTE CARLO ATP 1000: Ruud - Djokovic 6:4, 1:6, 6:4; S. Tsitsipas - Sinner 6:4, 3:6, 6:4.

Mecz Pucharu Federacji już za 11 dni

Mecz Polska – Belgia rozegrany zostanie 6 i 7 lutego w Bydgoszczy, w hali „Łuczniczka”. W sobotę początek o godzinie 14.30, rozegrane zostaną dwa mecze singlowe. Pojedynki rozgrywane są według zasady, pierwsza rakieta jednego kraju z drugą rywalek. Natomiast w niedzielę od 12.00 odbędą się dwa single i mecz deblowy.

Tomasz Wiktorowski do składu reprezentacji powołał Agnieszkę Radwańską, Martę Domachowską (na zdjęciu) i debel Klaudia Jans i Alicja Rosolska.

Wcześniej pod uwagę brana była Urszula Radwańska, ale kontuzja kręgosłupa wykluczyła jej udział. W trybie nagłym została zastąpiona przez Domachowską.

W reprezentacji Belgii zagrają Yanina Wickmayer, Kirsten Flipkens, An-Sophie Mestach i Sofie Oyen.

Rezygnacja Kim Clijsters i brak Justin Henin w składzie Belgijek powoduje, że szanse Polek na zwycięstwo znacznie wzrosły.

Stawką meczu jest pozostanie w II Grupie Światowej. Zwycięzca awansuje do play-off, w którym zmierzy się z przegranym z I Grupy Światowej, przegrana reprezentacja zagra natomiast o utrzymanie się w II Grupie Światowej.

Od poniedziałku Polki będą trenowały w Bydgoszczy, by przyzwyczaić się do nawierzchni taraflex wyłożonej w hali Łuczniczka.

Do kupienia są już bilety. Normalne kosztują 30 i 40 zł, a ulgowe 20 i 30 zł. Do nabycia są również karnety: normalny w cenie 50 i 65 zł, ulgowe za 30 i 50 zł. Ceny są zróżnicowane ze względu na sektory.

Wejściówki można zamawiać drogą internetową, na stronie eBilet.pl, są też do kupienia w salonach Empik-u i Ruch-u S.A. oraz w kasach HSW „Łuczniczka”.

Kategoria: