Polski Tenis

WYNIKI

TORONTO WTA 1000: Halep - Haddad Maia 6:3, 2:6, 6:3; CONCORD WTA 125: Vandeweghe - Pera 6:3, 5:7, 6:4.
Polska Liga Tenisa

Melzer pokonał Kubota

Łukasz Kubot przegrał w meczu drugiej rundy turnieju Bank Austria Tennis Trophy w Wiedniu z Austriakiem Jurgenem Melzerem.

Ł. Kubot66
J. Melzer77

Polak rozpoczął od pewnie wygranego serwisu (1:0). Jurgen również zdobył gema (1:1). Rywal wywalczył breaka (1:2) i dołożył własne podanie (1:3).

Luki zmiejszył dystans (2:3) i przy pierwszej z dwóch szans zdobył rebreaka (3:3). Utrzymał podanie (4:3) i po raz drugi przełamał Austriaka (5:3).

Melzer mał trzy breakpointy, ale Łukasz je obronił. Nie wykorzystał piłki setowej, a Austriak przy czwartej okazji odrobił stratę (5:4) i doprowadził do równowagi (5:5).

Nie bez problemów Polak wygrał własny serwis (6:5), przeciwnik doprowadził do tie-breaka (6:6). W nim Jurgen był skuteczniejszy, pierwszą z trzech piłek setowych zwyciężył (7:3).

Zawodnicy rozpoczęli drugą partię od wygrania swoich gemów (1:1). Luki nie wykorzystał okazji na przełamanie (1:2), aby w czwartym gemie stracić podanie (1:3).

Nie bez problemów, ale Austriak utrzymał serwis (1:4). Polak zdobył gema (2:4) i miał dwa breakpointy. Rywal się wybronił, ale trzecia okazja została wykorzystana. Kubot wracił do gry (3:4).

Wyrównał stan seta (4:4). Kolejne gemy dla podających (6:6). W drugim tie-breaku Melzer przy pierwszej z czterech piłek meczowych zakończył seta (7:2) i całe spotkanie.

Łukasz za drugą rundę zdobył 20 punktów do rankingu ATP. Przed nim walka w turnieju deblowym. Wraz z Oliverem Marachem w czwartek stoczy pojedynek z Kolumbijczykami Alejandro Fallą i Santiago Giraldo.


29-letni Austriak ma za sobą znakomity sezon. Awansował na najwyższą pozycję w karierze, jest aktualnie dwunastym tenisistą świata. Docierał do półfinału Roland Garros, Zagrzebia i Dubaju. Przegrał z Andrejem Golubevem finał w Hamburgu. Osiągał ćwierćfinały w turniejach w Auckland, Rotterdamie, Madrycie, Stuttgarcie i Umagu, Bangkoku i Szanghaju.

Bilans dotychczasowych spotkań obu zawodników jest korzystny dla rywala (2:0). W 2001 w challengerze w Linzu wygrał 6:1, 6:2 i cztery lata temu w Wiedniu właśnie 6:4, 3:6, 6:1.

Kategoria: