RZYM WTA 1000: Linette - Lin Zhu 6:3, 6:2; Pera - Dolehide 7:6 (6), 6:3; Sasnovich - Schmiedlova 6:2, 7:6 (6); Blinkova - Parry 6:2, 6:3; Tsurenko - Vekic 6:2, 3:6, 7:6 (5); Maria - L. Fruhvirtova 7:6 (5), 3:6, 6:2; Avanesyan - Bucsa 6:7 (3), 6:0, 7:5; B. Fruhvirtova - Townsend 3:6, 6:2, 6:0.

Miami WTA – Bondarenko na drodze Uli

Urszula Radwańska z powodzeniem walczyła w eliminacjach Sony Ericsson Open.

Polka (98 w rankingu WTA) w Miami (korty twarde, 3,97 mln $) wygrała z Rosjanką Jewgieniją Rodiną (131) 3:6, 6:1, 6:2.

O awans Ula pokonała Czeszkę Andreą Hlavackovą (126) 4:6, 7:5, 6:1. Było to ich trzecie spotkanie (bilans 1:1).

Ula utrzymała podanie. Na sucho przełamała rywalkę (2:0). Andrea wywalczyła rebreaka (3:2). Po raz drugi z rzędu odebrała serwis Radwańskiej (3:4). Polka przegrała pierwszego seta (4:6).

Żle rozpoczęła drugą partię. Dała się od razu przełamać (0:1). Uchroniła się przed podwójnym breakiem (1:2). Zmarnowała trzy okazje na odrobienie strat (1:3).

Krakowianka uzyskała rebreaka (3:3), ale ponownie nie utrzymała podania (3:4). Hlavackova nieskutecznie serwowała na mecz (5:5). Urszula zdobyła czwartego gema z rzędu (7:5).

Czeszka wywalczyła breaka (0:1). Ula uzyskała przełamanie powrotne (1:1). Po raz drugi odebrała podanie rywalce (3:1).

Dołożyła trzeciego breaka (5:1). Obroniła dwa breakpointy i wygrała seta(6:1) oraz całe spotkanie.

Krakowianka zdobyła już 30 punktów do rankingu. W drabince głównej trafiła na kwalifikantkę Katarynę Bondarenko (75) z Ukrainy.