MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Miami WTA – Radwańska lepsza od Muguruzy Blanco

Agnieszka Radwańskaawansowała do ćwierćfinału Sony Ericsson Open.

Rywalką Polki (czwarta na świecie) była 18-letnia Garbine Muguruza Blanco (208).

Agnieszka wygrała 6:3, 6:2. Pojedynek trwał godzinę i osiem minut. W 1/4 finału zmierzy się w środę o godz. 19 z Amerykanką Venus Williams (134).

Podwójny błąd serwisowy Hiszpanki dał Adze breaka (1:0). Po raz drugi przełamała podanie rywalki (3:0).

Garbine odrobiła część strat (4:2). Krakowianka trzecim breakiem zakończyła seta (6:3).

W drugiej partii szybko odebrała serwis Hiszpance (2:0). Nie utrzymała tej przewagi (2:1).

Wywalczyła drugie przełamanie (4:2). Pierwszą pilką meczową przy podaniu rywalki wygrala spotkanie (6:2).

Hiszpanka to objawienie turnieju. Miejsce w drabince głównej w Miami zawdzięcza dzikiej karcie.

W drodze do czwartej rundy pokonała znacznie wyżej sklasyfikowane rywalki: Ayumi Moritę, Wierę Zvonarievą i Flavię Pennettę.

Do tej pory zdążyła triumfować w siedmiu imprezach ITF. Tydzień temu po przejściu eliminacji wygrała challenger w Clearwater.

ĆWIARTKA AGNIESZKI

Czwarta runda: V. Williams – Ivanovic 6:7 (4), 6:2, 6:2; A. Radwańska – Muguruza Blanco 6:3, 6:2.