MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Michał i Jerzyk w trzeciej rundzie eliminacji w Heilbronn

Michał Przysiężny pokonał w meczu drugiej rundy eliminacji Sebastiana Sachs 7:6, 7:6.

W trzecim gemie pierwszego seta Michał stracił podanie, ale odrobił straty. Teraz obaj tenisiści wygrywają swoje serwisy, jest 6:6 i tie-break. 2:2, 5:5, 6:5 i piłka setowa. Pierwsza partia dla „Ołówka” 7:6.

W drugim secie żaden z zawodników nie miał szans na przełamanie rywala, jest 6:6 i znowu tia-break, 3:1, 5:2, 7:3, drugi set także dla Michała.

Michał w pierwszej rundzie wygrał ze Szwajcarem Romanem Valentem 6:4, 6:7 (4), 6:3. Jutro w meczu o awans zagra ze Szwedem Andreasem Vinciguerrą.

Jerzy Janowicz wygrał z grożnym Niemcem Simonem Stadlerem (221 w rankingu ATP) 6:4, 7:6.

Leworęczny rywal Polaka w 2008 roku był w 3. rundzie Wimbledonu. 13 miesięcy temu zajmowal 140 pozycję na świecie.

Jest 4:4, w dziewiątym gemie pierwszego seta Jerzyk przełamał rywala, 5:4 i serwuje na mecz, trzy piłki setowe. 6:4 wygrywa Polak.

W drugim secie jak dotąd bez przełamań, 3:3. Niemiec nie wykorzystał dwóch szans na przełamanie Jerzyka w ósmym gemie. Jest 6:6 i rozpoczyna się tia-break. 4:2 dla Polaka, 6:3, piłki meczowe, 7:4 i zwycięstwo Janowicza.

Wcześniej Jerzyk pokonał Aleksandra Peyę 3:6, 6:3, 7:6. Jutro zmierzy się z Kazachem Yuri Schukiem w walce o turniej główny.