MADRYT WTA 1000: Linette - Cocciaretto 3:6, 6:4, 6:4; Osaka - Minnen 6:4, 6:1; Bouzas Maneiro - Badosa 2:6, 6:3, 6:3; Vekic - Siegemund 6:1, 6:2; Stephens - Trevisan 6:3, 5:7, 6:4; Sorribes Tormo - Pera 7:5, 6:2; Putintseva - Yuan 6:2, 6:4; Sherif - L. Davis 4:6, 7:6 (4), 6:4; S. Rogers - S. Zhang 6:3, 6:2; Jimenez Kasintseva - Lin Zhu 6:4, 6:3; Dolehide - Z. Bai 6:3, 6:3; Bronzetti - Gracheva 6:3, 6:3; S. Rogers - S. Zhang 6:3, 6:2; Altmaier - Landaluce 6:1, 7:5; Seyboth Wild - Safiullin 6:4, 6:4; Daniel - Vukic 6:2, 6:7 (1), 6:1; Navone - Popyrin 7:5, 6:2; Munar - Borges 7:5, 6:4.

Michał nie zagra w turnieju głównym w Eastbourne

Michał Przysiężny nie awansował do turnieju głównego AEGON International w Eastbourne. W trzecim, decydującym meczu eliminacji przegrał z Niemcem Martinem Emmrichem.

Michał Przysiężny766
Martin Emmrich577

Relacja LIVE !!!

Przez dziesięć gemów w pierwszym secie do zwycięstwa kluczowy był własny serwis (5:5). Kolejny był najdłuższą wymianą w pierwszej partii. Obaj zawodnicy mieli po kilka szans, aby go wygrać, ale to Przysiężny przełamał podanie przeciwnika (6:5).

W następnym Ołówek obronił breakpointa i przy swoim serwisie zwyciężył pierwszą partię (7:5).

Dziesięć początkowych gemów w drugim secie ułożyło się identycznie, jak w pierwszym. Zwyciężali ci zawodnicy, którzy serwowali (5:5).

Tak samo było w dwóch następnych (6:6), a w tie-breaku Polak przegrał 5-7.

Ołówek żle rozpoczął też trzecią partię (0:2). Rezultat w tym secie wyrównał w ósmym gemie, kiedy zanotował breaka (4:4).

Obaj gracze wygrali swoje dwa kolejne podania (6:6), i o zwycięstwie w całym spotkaniu musiał zadecydować tie-break.

W nim lepszy okazał się Martin Emmrich, który wygrał go 7:2.

25-letni Niemiec w rankingu ATP zajmuje 999. pozycję. Najwyżej sklasyfikowany był w listopadzie zeszłego roku – 604. Emmrich znacznie wyżej plasuje się w zestawieniu deblistów, w którym jest 146. Zawodnik ten, w dwóch poprzednich rundach kwalifikacji w Eastbourne, zwyciężył Matthew Shorta 6:1, 6:3 i Treata Huey’a 6:2, 6:2.

Drabinka

Trzecia runda: (7) Lapentti – (1) Gimeno-Traver 6:3, 6:3; Emmrich – Przysiężny 5:7, 7:6 (5), 7:6 (2); (5) Nishikori – (3) Kunitsyn 4:6, 6:4, 6:3; And. Kuznietsov – (8) van der Merwe 6:4, 6:7 (11), 7:6 (2).