Polski Tenis

WYNIKI

ADELAJDA WTA: Świątek - Bencic 6:2, 6:2; SINGAPUR ATP: Popyrin - Bublik 4:6, 6:0, 6:2; MONTPELLIER ATP: Goffin - Bautista Agut 5:7, 6:4, 6:2; CORDOBA: J.M. Cerundolo - Ramos-Vinolas 6:0, 2:6, 6:2.

Mistrzostwa Polski juniorów – tytuły dla Pauliny i Arka

przez maka

We Wrocławiu o medale walczyli tenisiści do lat 18.

Faworytami mistrzostw Polski juniorów byli Zuzanna Maciejewska i Arkadiusz Kocyła.

16-letni Zuzia w finale przegrała z rok młodszą Pauliną Lewandowską.

Arek w decydującym meczu pokonał Piotra Barańskiego. Dwa złota na koncie ma Bogna Nowicka – w deblu (z Maciejewską) i mikście (ze Zbyszko Siekierczakiem).

Także Zbyszko zdobył drugie złoto. Wygrał debla wraz z Patrykiem Pydyszewskim.

Singiel dziewcząt

Pierwsza runda: (1) Maciejewska – bye; Malowana – Dembek 6:4, 6:1; Kos – A. Swornowska 6:0, 6:2; Sasim – (6) Magusiak 6:0, 6:4; (3) Król – Kołodziejczyk 3:6, 6:3, 6:0; Anusiewicz – Witos 6:0, 6:4; Pająk – M. Swornowska 6:0, 6:3; Markowska – (5) Tuszyńska 6:2, 6:4; (8) P. Lewandowska – Hudowicz 6:1, 6:1; Nalborska – Kowalak 6:4, 6:4; Stelmaszak – Dolata 6:2, 3:6, 6:0, Rosik – (4) Kurasz 7:5, 7:5; Nowicka – (7) Śnita 6:4, 7:5; Siwert – Kluczyńska 6:0, 6:1; Kapustka – Pęcak 5:7, 6:3, 6:2; (2) Stencel – bye.

Druga runda: Maciejewska – Malowana 6:0, 6:2; Sasim – Kos 6:2, 6:4; Anusiewicz – Król 7:5, 6:2; Pająk – Markowska 6:2 6:2; P. Lewandowska – Nalborska 6:3, 5:7, 6:3; Rosik – Stelmaszak 6:2, 6:0; Nowicka – Siwert 6:7 (4), 7:5 6:4; Stencel – Kapustka 6:1, 6:3.

Ćwierćfinały: Maciejewska – Sasim 6:1, 6:4; Anusiewicz – Pająk 6:3, 6:1; P. Lewandowska – Rosik 5:7, 6:2, 6:3; Stencel – Nowicka 6:1, 6:1.

Półfinały: Maciejewska – Anusiewicz 6:3, 6:4; P. Lewandowska – Stencel 6:3, 6:2.

Finał: P. Lewandowska – Maciejewska 6:4, 7:6 (7).

Debel dziewcząt

Ćwierćfinały: Maciejewska/Nowicka – Kowalak/Siwert 6:0, 6:0; Rosik/Śnita – P. Lewandowska/Król 6:4, 1:6, 10:7; Magusiak/Sasim – A. Swornowska/M. Swornowska 6:1 6:1; Pająk/Stencel – Anusiewicz/Markowska 6:2, 6:1.

Półfinały: Maciejewska/Nowicka – Rosik/Śnita 6:4, 6:3; Pająk/Stencel – Magusiak/Sasim 6:1, 6:0.

Finał: Maciejewska/Nowicka – Pająk/Stencel 6:2 6:1.

Singiel chłopców

Pierwsza runda: (1) Kocyła – bye; Dobrzyński – Morkowski 6:4, 6:4; Jacyszyn – Dąbrowski 6:3, 6:0; (14) Kierkuś – Bielawski 6:2, 6:0; Dziedzic – (12) Grzesiński 6:3, 6:7 (5), 6:2; Braciszewicz – Pozowski 6:1, 6:3; Kiraga – Apelt-Ciupiński 6:2, 6:3; (7) Wiśniewski – bye; (3) Tokarz – bye; Zaorski – Gawłowski 6:0, 6:2; Miroński – Pożniak 6:1, 6:3; (13) Pydyszewski – Krygier 6:7 (4), 6:2, 6:1; (9) F. Zbroja – bye; Dom. Kinastowski – Słodownik 6:4, 6:2; Nowak – Kurtys 6:3, 4:6, 6:4; (5) Siekierczak – bye; (8) Kon. Mularczyk – bye; Pilch – Szóstak 7:6 (5), 6:2; Charkiewicz – Sygowski 6:0, 6:0; (10) Wojnar – bye; (15) P. Lutkowski – Sendrowicz 6:4, 7:5; Naduk – Barełkowski 6:1, 6:0; Korzeniewski – Niciejewski 2:6, 6:4, 6:1; (4) Sołtyka – bye; (6) Ciaś – bye; Bąkowski – Matusik 6:2, 7:6 (2); Daw. Kinastowski – Brzeszczak 6:3, 6:3; (11) Filipek – bye; (16) Kubach – Tarasewicz 6:0, 6:3; Kazanowski – Stelmaszak walkower; Kaleta – Lamczyk 6:1, 6:0; (2) Barański – bye.

Druga runda: Kocyła – Dobrzyński 6:1, 6:4; Kierkuś – Jacyszyn 4:6, 6:3, 7:6 (5), Braciszewicz – Dziedzic 6:4, 6:3; Wiśniewski – Kiraga 6:1, 7:5; Tokarz – Zaorski 6:2, 6:1; Pydyszewski – Miroński 6:2, 6:0; Dom. Kinastowski – F. Zbroja 6:7 (5), 6:0 7:5; Siekierczak – Nowak 6:1, 6:1; Kon. Mularczyk – Pilch 6:2, 6:1; Wojnar – Charkiewicz 6:4, 7:5; P. Lutkowski – Naduk 6:2 7:5; Sołtyka – Korzeniewski 6:1, 6:1; Ciaś – Bąkowski 6:2, 6:0; Filipek – Daw. Kinastowski 6:2, 6:3; Kubach – Kazanowski 6:4, 4:6 6:3; Barański – Kaleta 6:0, 6:1.

Trzecia runda: Kocyła – Kierkuś 6:2, 6:4; Wiśniewski – Braciszewicz 6:4, 6:4; Tokarz – Pydyszewski 5:7, 6:4, 7:5; Siekierczak – Dom. Kinastowski 6:1, 6:2; Mularczyk – Wojnar 6:3, 6:4; Sołtyka – P. Lutkowski 6:1, 7:5; Ciaś – Filipek 6:3, 6:3; Barański – Kubach 6:4, 6:1.

Ćwierćfinały: Kocyła – Wiśniewski 6:1, 6:1; Tokarz – Siekierczak 3:6, 6:3, 6:2; Sołtyka – Kon. Mularczyk 7:6 (5), 7:5; Barański – Ciaś 6:4, 6:1.

Półfinały: Kocyła – Tokarz 7:5, 6:3; Barański – Sołtyka 7:6 (6), 6:3.

Finał: Kocyła – Barański 7:6 (3), 7:5.

Debel chłopców

Ćwierćfinały: Barański/Kocyła – Kurtys/Sendrowicz 6:1, 6:1; Pydyszewski/Siekierczak – Braciszewicz/F. Zbroja 7:5, 6:3; Filipek/Wiśniewski – Mularczyk/Szostak 6:3, 6:4; Sołtyka/Tokarz – Kiraga/Miroński 4:6, 6:3, 10:5.

Półfinały: Pydyszewski/Siekierczak – Barański/Kocyła 6:3, 7:6 (2); Sołtyka/Tokarz – Filipek/Wiśniewski 6:4, 7:5.

Finał: Pydyszewski/Siekierczak – Sołtyka/Tokarz 6:1, 4:6, 10:8.

Mikst

Ćwierćfinały: Kapustka/Ciaś – P. Lewandowska/Kierkuś 7:6 (5), 1:6, 10:8; Nalborska/Kocyła – Stelmaszak/Stelmaszak 6:2, 6:2; Nowicka/Siekierczak – Witos/Jacyszyn 7:6 (1), 6:3; Kurasz/F. Zbroja – Hudowicz/Wiśniewski 6:4, 6:4.

Półfinały: Nalborska/Kocyła – Kapustka/Ciaś 6:7 (4), 6:1, 10:2; Nowicka/Siekierczak – Kurasz/F. Zbroja.

Finał: Nowicka/Siekierczak – Nalborska/Kocyła 1:6, 6:4, 10:4.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności