Polski Tenis

WYNIKI

TOKIO IO: A. Zverev - Djokovic 1:6, 6:3, 6:1; Khachanov - Carreno Busta 6:3, 6:3; Mektic/M. Pavic - Cilic/Dodig 6:4, 3:6, 10:6; Daniell/Venus - Krajicek/Sandgren 7:6 (3), 6:2; Vesnina/Karatsev - Stojanovic/Djokovic 7:6 (4), 7:5; Pavlyuchenkova/Rublev - Barty/Peers 5:7, 6:4, 13:11; KITZBUHEL ATP 250: P. Martinez - Altmaier 4:6, 6:3, 6:3.

Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w Gliwicach – wyniki

przez maka

W Gliwicach rozegrano 88. mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn.

W turnieju pań grały notowane w rankingu WTA Katarzyna Kawa, Barbara Sobaszkiewicz, Magdalena Fręch, Zuzanna Maciejewska czy Anna Korzeniak.

W finale Fręch wygrała z Sobaszkiewicz. W gronie panów o złoto Igor Bujdo pokonał Macieja Smołę.

W deblu triumfowali Fręch i Maciejewska oraz Mikołaj Jędruszczak i Wojciech Lutkowski. W grze mieszanej zwyciężyli Weronika Domagała i Rafał Teurer.

W puli nagród jest 50 tysięcy złotych. Śląskie miasto po raz czwarty goszczą mistrzostwa Polski. Krajowy czempionat odbywał się w latach 2007-2009. Organizatorami są PZT, miasto Gliwice i Fundacja Radan.

SINGIEL KOBIET

Pierwsza runda: (1) Kawa – Domagała 6:2, 6:1; Szczygielska – Magiera 7:5, 6:1; J. Przybylska – Buczyńska 6:4, 6:3; Sobaszkiewicz – (8) Dyba 6:2, 6:0; (3) Maciejewska – Łukasiak 6:3, 6:4; Jędrzejczak – Stencel 6:4, 6:0; Maślanka – Z. Wilk 6:3, 6:4; Nosek – (6) Gałka 6:1, 7:5; (7) Iwaniuk – Markowska 6:1, 6:2; Anusiewicz – Kądzielewska 6:3, 6:2; Wysoczańska – Witos 6:0, 6:2; (4) Fręch – Zduniak 6:1, 6:0; Szymczuch – (5) J. Zawadzka 6:3, 6:2; Korzeniak – A. Mlazga 6:2, 6:1; Borgman – Stanisz 6:4, 6:3; Shoshyna – (2) Bieńkowska 6:4, 6:2.

Druga runda: Kawa – Szczygielska 6:2, 6:0; Sobaszkiewicz – J. Przybylska 6:3, 6:2; Maciejewska – Jędrzejczak 6:1, 6:3; Maślanka – Nosek 1:6, 6:4, 6:1; Iwaniuk – Anusiewicz 6:1, 6:3; Fręch – Wysoczańska 4:6, 6:2, 6:3; Korzeniak – Szymczuch 6:3, 6:1; Shoshyna – Borgman 6:2, 6:1.

Ćwierćfinały: Sobaszkiewicz – Kawa 6:3, 6:2; Maciejewska – Maślanka 6:0, 6:1; Fręch – Iwaniuk 6:2, 6:1; Shoshyna – Korzeniak 7:6 (1), 6:4.

Półfinały: Sobaszkiewicz – Maciejewska 6:1, 6:2; Fręch – Shoshyna 6:4, 6:2.

Finał: Fręch – Sobaszkiewicz 6:2, 1:6, 6:1.

SINGIEL MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: Sołtyka – (1) Gadomski 6:0, 1:6, 6:2; Smoła – Jan Gieysztor 6:2, 6:2; Olejniczak – Dmochowski 6:2, 6:0; (8) Janik – D. Chmielewski 6:2, 6:2; (4) Mik. Jędruszczak – Kazanowski 6:4, 6:3; P. Barański – Szmigiel 6:4, 6:3; Dończyk – Rolski 6:3, 6:1; Szmyrgała – (6) Jabłoński 6:0, 6:0; (7) Gajewski – Walków 1:6, 6:3, 6:1; Nazaruk – Kossek 6:3, 4:6, 6:2; Teurer – Zawisza 6:4, 6:2; (3) W. Lutkowski – K. Mlazga 6:2, 6:2; (5) Duś – M. Wojnar 2:6, 7:6 (9), 6:0; Bujdo – Kon. Mularczyk 6:1, 6:2; Gryńkowski – Chojnowski 7:5, 6:0; (2) Kapaś – F. Kaleta 6:2, 6:1.

Druga runda: Smoła – Sołtyka 6:2, 6:0; Olejniczak – Janik 7:6 (1), 6:4; Jędruszczak – Barański 6:3, 7:6 (7); Dończyk – Szmyrgała 5:7, 6:3, 6:3; Gajewski – Nazaruk 6:2, 4:6, 7:5; Teurer – Lutkowski 6:4, 6:2; Bujdo – Duś 6:2, 6:2; Gryńkowski – Kapaś 4:6, 7:6 (13) i krecz Andrieja.

Ćwierćfinały: Smoła – Olejniczak 6:2, 7:6 (6); Jędruszczak – Dończyk 6:1, 6:3; Teurer – Gajewski 6:1, 6:2; Bujdo – Gryńkowski 6:0, 6:0.

Półfinały: Smoła – Jędruszczak 2:6, 6:1, 6:2; Bujdo – Teurer 6:4, 6:4.

Finał: Bujdo – Smoła 6:3, 2:6, 6:3.


DEBEL KOBIET

Pierwsza runda: Kądzielewska/Łukasiak – Iwaniuk/Witos 3:6, 6:1, 11:9; Nosek/Wilk – Anusiewicz/Szczygielska 6:1, 6:3; Domagała/Szymczuch – Dyba/Gałka 6:1, 7:6 (0).

Ćwierćfinały: (1) Sobaszkiewicz/Zagórska – Kądzielewska/Łukasiak 6:1, 6:1; Buczyńska/Stanisz – (3) Jędrzejczak/Przybylska 6:2, 6:3; Nosek/Wilk – (4) Markowska/Stencel 6:0, 7:6 (2); (2) Fręch/Maciejewska – Domagała/Szymczuch 6:4, 6:4.

Półfinały: Buczyńska/Stanisz – Sobaszkiewicz/Zagórska 7:6 (7), 7:6 (3); Fręch/Maciejewska – Nosek/Wilk 6:0, 6:1.

Finał: Fręch/Maciejewska – Buczyńska/Stanisz 6:3, 6:3.

DEBEL MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: (1) Gadomski/Smoła – Mularczyk/Mularczyk 6:2, 7:6 (4); Duś/Zawisza – Borkowski/Sołtyka 6:4, 6:1; (3) Dończyk/Nispoń – Chmielewski/Chmielewski 6:3, 6:3; Barański/Teurer – Dmochowski/Mlazga 6:4, 6:2; Bujdo/Szmigiel – Kaleta/Kazanowski 6:2, 6:2; Chojnowski/Jabłoński – (4) Filipek/Janik 1:6, 6:2, 10:8; Stefaniak/Szmyrgała – Gajewski/Walków 6:3, 6:1; (2) Mik. Jędruszczak/Lutkowski – Kossek/Olejniczak 6:2, 6:1.

Ćwierćfinały: Gadomski/Smoła – Duś/Zawisza 6:2, 6:3; Barański/Teurer – Dończyk/Nispoń 6:7 (4), 7:6 (3), 10:4; Bujdo/Szmigiel – Chojnowski/Jabłoński 6:1, 6:0; Jędruszczak/Lutkowski – Stefaniak/Szmyrgała 6:1, 6:1.

Półfinały: Barański/Teuer – Gadomski/Smoła 7:6 (7), 7:6 (6); Jędruszczak/Lutkowski – Bujdo/Szmigiel 7:5, 6:1.

Finał: Jędruszczak/Lutkowski – Barański/Teurer 6:3, 6:2.

MIKST

Pierwsza runda: (1) Kapaś/Sobaszkiewicz – bye; Borgman/Janik – Nosek/Kazanowski 6:1, 7:5; Buczyńska/Szmyrgała – (3) Jędrzejczak/Nispoń 4:6, 6:3, 10:4; Domagała/Teurer – Szczygielska/Jabłoński 6:2, 6:2; Szymczuch/Barański – A. Mlazga/Kac. Mularczyk 6:4, 6:0; Stanisz/Dmochowski – (4) Markowska/Filipek 6:2, 7:6 (3); Shoshyna/Smoła – Kądzielewska/Chojnowski 6:0, 6:1; (2) Kawa/Gadomski – Iwaniuk/Kon. Mularczyk 6:4, 6:0.

Ćwierćfinały: Borgman/Janik – Kapaś/Sobaszkiewicz walkower; Domagała/Teurer – Buczyńska/Szmyrgała 6:3, 6:2; Szymczuch/Barański – Stanisz/Dmochowski 6:4, 6:4; Kawa/Gadomski – Shoshyna/Smoła 6:3, 6:4.

Półfinały: Domagała/Teurer – Borgman/Janik 6:1, 6:0; Gadomski/Kawa – Szymczuch/Barański 6:4, 6:1.

Finał: Domagała/Teurer – Gadomski/Kawa 6:4, 7:5.


ELIMINACJE KOBIET

Pierwsza runda: Markowska – Jastrzębska walkower; Shoshyna – Widerska 6:3, 6:4; A. Mlazga – Kos 6:0, 1:6, 6:4; Magiera – Paczena 6:1, 6:7 (3), 6:4. Wolny los miały: Witos, Zduniak, Wysoczańska i Stencel.

ELIMINACJE MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: Gadomski – Laakel 6:4, 6:4; Smoła – Pozowski 6:0, 6:2; M. Wojnar – Pyla 4:6, 6:4, 6:1; Sobkowiak – Zasada 6:1, 6:2; Ł. Chmielewski – Dobrzyński 6:3, 6:4; Walków – Kac. Mularczyk 6:4, 1:6, 6:2; Teurer – Gąsiorek 6:1, 6:0; Stefaniak – Józ. Gieysztor 6:3, 6:3; Filipek – Wargocki 6:1, 6:1; Kon. Mularczyk – Przybylski 6:0, 6:2; Iżycki – Lemiesz 6:3, 7:5; Jan Gieysztor – Wieczorek 7:6 (4), 7:5; Rolski – Kowal 6:0, 6:0; Mar. Jędruszczak – Pałus 6:3, 6:2; Królik – Charkiewicz 2:6, 6:4, 6:3; Olejniczak – Borkowski 6:2, 6:1.

Druga runda: Gadomski – Smoła 6:2, 6:4; M. Wojnar – Sobkowiak 6:0, 3:0 i krecz Jędrzeja; Walków – Ł. Chmielewski 6:2, 6:3; Teurer – Stefaniak 6:0, 6:1; Kon. Mularczyk – Filipek 6:1, 6:1; Jan Gieysztor – Iżycki 7:5, 6:2; Rolski – Mar. Jędruszczak 6:1, 6:2; Olejniczak – Królik 6:0, 6:1.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności