Polski Tenis

WYNIKI

FUDŻAJRA: Golubic - Snigur 7:5, 6:1; Tauson - Nara 2:3 i krecz Japonki; STAMBUŁ: Kovalik - Kirkin 6:7 (5), 6:0, 7:6 (3); Bonzi - Hoang 6:7 (5), 6:1, 7:5; Rinderknech - Huesler 7:5, 6:3; Safwat - Soeda walkower.

Mistrzostwa Polski młodzików

przez maka

W Bytomiu rozgrywane były dziś mecze pierwszej i drugiej rundy mistrzostw Polski młodzików (do lat 14).

W turnieju dziewcząt odpadła faworytka turnieju Paulina Lewandowska. Najlepsza według rankingu polska młodziczka przegrała z Joanną Zalewską, która na co dzień mieszka i trenuje w USA (New Jersey).

O dwie niespodzianki postarała się 12-latka Aleksandra Buchla (na zdjęciu). Najpierw filigranowa Ola (153 cm wzrostu) wyeliminowała Dianę Siemianowską (180 cm), czołową zawodniczkę w kraju. W drugim meczu pokonała rozstawioną z numerem dziewiątym Karolinę Długosz.

Sensacji nie było w zmaganiach chłopców. Pewne wygrane odnieśli Kamil Majchrzak, Oskar Michałek, Jan Zieliński i Michał Dembek.

Dziewczęta

Pierwsza runda: Zalewska – Kostencka 6:2, 4:6, 6:4; Nosek – Iwaniuk 6:4, 4:6, 6:2; Magiera – Grzywocz 6:2, 6:2; Pyka – Morkowska 6:4, 6:0; Kowalska – Szymczuch 6:1, 6:3; Sierzputowska – Świątek 7:5, 6:2; Polańska – Błaś 6:2, 6:0; Baran – Opala 6:0, 6:1; Jędrzejczak – Kusz 6:4, 6:1; Buchla – Siemianowski 6:0, 6:3; Wilczewska – Gergont 6:1, 6:1; Wysoczańska – Wiśniewska 6:4, 3:6, 6:2; Ruszczyńska – Morkowska 6:1, 6:4; Zaręba – Kubicz 6:3, 3:6, 6:1; Robowska – Owczarek 7:5, 6:2; Langosz – Śpiewak 1:6, 6:2, 6:0.

Druga runda: Zalewska – (1) Lewandowska 1:6, 6:2, 6:0; (14) Klukowska – Nosek 6:1, 1:6, 6:4; (10) Kozub – Magiera 6:1 i krecz Olgi; Pyka – (5) Kowalska 7:5, 7:5; (3) Stanisz – Kowalska 6:1, 6:3; (13) Durzyńska – Sierzputowska 7:5, 6:7 (4), 6:3; Polańska – (11) Przybylska 6:4, 7:5; (6) Śnita – Baran 6:3, 6:2; (8) Fręch – Jędrzejczak 6:1, 6:2; Buchla – (9) Długosz 6:3, 6:2; Wilczewska – (16) Karolak 6:4, 6:4; (4) Buczyńska – Wysoczańska 6:4, 6:2; (7) Borgman – Ruszczyńska 6:2, 2:6, 6:2; (12) Hełmecka – Zaręba 6:0, 6:0; Robowska – (15) Maślanka 6:4, 7:5; (2) Łukasiak – Langosz 6:1, 6:1.

Chłopcy

Pierwsza runda: Narazuk – Filipowicz 5:7, 7:5, 7:5; Olko – Solecki 6:2, 6:1; Kubicz – Korczak 6:2, 7:5; Komorowski – Widuch 6:1, 6:1; Ładysz – Sz. Majchrzak 6:0, 6:4; Klukowski – Karwowski 6:3, 6:1; Węgrzyn – Makowski 6:1, 6:4; Czarnecki – Cygowski 6:4, 6:3; Bedra – Śmietana 6:3, 6:2; Michocki – Kossek 6:1, 4:6, 7:5; Kłopot – Chenafi 6:1, 6:2; Kuzyk – Gonciarz 7:6 (7), 6:4; Kozica – Żółtowski 6:4, 6:2; Konopacki – Wieczorek 6:4, 6:1; Boruch – Szymański 6:4, 6:0; Jędruszczak – Radwan 6:2, 6:3.

Druga runda: (1) K. Majchrzak – Nazaruk 6:0, 6:1; (14) Szabo – Olko 6:3, 6:4; (9) Hurkacz – Kubicz 6:0, 6:0; (6) Duś – Komorowski 6:1, 6:1; (3) Michałek – Ładysz 6:3, 6:4; (16) Piątek – Klukowski 6:4, 6:4; (10) Krawczyński – Węgrzyn 6:4, 6:3; (5) Oleksy – Czarnecki 6:3, 6:4; (8) Bukowiec – Bedra 7:5, 6:3; Michocki – (12) Królik 6:4 1:6, 7:6 (6); Kłopot – (15) Walkusz 6:4, 6:2; (4) Dembek – Kuzyk 6:0, 6:0; (7) Prządka – Kozica 6:7 (3), 6:0, 6:0; (11) Kuriata – Konopacki 6:3, 6:1; (13) Drelich – Boruch 6:0, 6:1; (2) Zieliński – Jędruszczak 6:1, 6:1.

Pierwsze zdjęcia z mistrzostw w dziale GALERIA. Więcej fotek w czwartek.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności