Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 500: Linette - Cirstea 7:5, 7:5; Fręch - Stephens 6:3, 6:3; Xinyu Wang - Kalinskaya 6:4, 7:6 (3); Fręch - E. Andreeva 6:2, 6:2; E. Navarro - Cornet 6:4, 6:1; Samsonova - Krejcikova 6:2, 6:7 (5), 6:4; Svitolina - Parry 6:3, 6:4; Alexandrova - Bucsa 6:0, 7:5; RABAT WTA 250: Podoroska - Maria 6:2, 6:4; Cocciaretto - Kabbaj 6:3, 6:4; Rosatello - Yuan 7:6 (7), 1:6, 6:4; Siegemund - Blinkova 6:1, 7:6 (4); Xiyu Wang - N. Brancaccio 7:6 (5), 7:5; Stearns - Krunic 5:7, 6:2, 6:1; Z. Bai - Dar 6:3, 7:6 (4); Osorio - Avanesyan 3:6, 6:4, 4:0 i krecz Eliny; GENEWA ATP 250: Cobolli - Karatsev 7:5, 6:1; Ruusuvuori - Giron 6:3, 6:3; Shevchenko - Marozsan 6:4, 7:6 (4); Ofner - Hijikata 4:6, 6:4, 6:3; LYON ATP 250: Kotov - Cachin 6:1, 6:4; Koepfer - Barranco Cosano 6:4, 6:7 (4), 6:4; Etcheverry - Sanchez Izquierdo 1:6, 6:2, 6:2; Rinderknech - Evans 6:3, 4:6, 7:6 (6).

Mistrzostwa Polski rodziców w Bytomiu – wyniki

W Bytomiu odbyły się pierwsze mistrzostwa Polski rodziców w tenisie.

W turnieju, w którym organizatorami byli działacze Górnika Bytom, walczyli rodzice dzieci mających choć raz wykupioną licencję PZT lub Tenis 10.

W zawodach w czterech kategoriach triumfowali Hanna Bartusek, Wojciech Wrona, Dariusz Łukaszewski oraz Jerzy Grzywocz i Tomasz Radwan.

KOBIETY

Pierwsza runda: Sławik – Bebłot 6:0, 6:0; Wawrzynek – Przybył 6:0, 6:0; Zasada – Krypner 7:5, 6:0; Bartusek – Grzywocz 6:0, 6:0.

Półfinały: Sławik – Wawrzynek 6:2, 6:2; Bartusek – Zasada 6:0, 6:0.

Finał: Bartusek – Sławik 6:0, 6:2.

O 3. miejsce: Bebłot – Przybył 6:0; Grzywocz – Krypner walkower; Zasada – Bebłot 6:2, 6:1; Wawrzynek – Grzywocz 6:0, 6:0; Zasada – Wawrzynek 3:6, 6:0, 10:5.

MĘŻCZYŻNI DO 45 LAT

Pierwsza runda: Oleksy – bye; Dziuba – Pala 0:6, 6:1, 10:7; Marusiak – Wieczorek 6:0, 6:0; Mateja – Radwan 1:6, 7:5, 10:7; Wawrzynek – Wrzoł 6:1, 6:2; Wrona – Spychalski 6:0, 6:2; Krawczyński – Przybył 6:0, 6:0; A. Michałowski – bye.

Ćwierćfinały: Oleksy – Dziuba 6:2, 6:0; Mateja – Marusiak 6:1, 6:1; Wrona – Wawrzynek 3:3 i krecz; Krawczyński – A. Michałowski walkower.

Półfinały: Oleksy – Mateja 6:1, 6:1; Wrona – Krawczyński 6:0, 6:1.

Finał: Wrona – Oleksy 6:3, 6:3.

O 3. miejsce: Spychalski – Przybył 6:1; Wieczorek – Pala walkower; Radwan – Wrzoł 6:0, 6:0; Spychalski – Marusiak 6:3, 6:3; Dziuba – Wawrzynek walkower; Wieczorek – Radwan walkower; Wieczorek – Mateja walkower; Spychalski – Dziuba 6:1, 6:1; Spychalski – Krawczyński 7:6, 7:6; Spychalski – Wieczorek 6:1, 6:1.

MĘŻCZYŻNI POWYŻEJ 45 LAT

Pierwsza runda: M. Michałowski – Orlikowski walkower; Szmigiel – Zasada walkower; Wożny – Masłowski 6:0, 6:0; Kokosiński – Bebłot 6:1, 6:1.

Ćwierćfinały: Wędrocha – M. Michałowski 6:1, 6:3; Szmigiel – Rams 6:2, 6:2; Wożny – Grzywocz 6:1, 6:0; Łukaszewski – Kokosiński 6:0, 6:3.

Półfinały: Wędrocha – Szmigiel 6:2, 7:5; Łukaszewski – Wożny 6:4, 6:3.

Finał: Łukaszewski – Wędrocha 6:3, 6:3.

O 3. miejsce: Rams – Orlikowski walkower; M. Michałowski – Zasada walkower; Kokosiński – Masłowski 6:0, 6:0; Grzywocz – Bebłot 6:0, 6:0; M. Michałowski – Rams walkower; Grzywocz – Kokosiński 7:5, 7:5; Wożny – Grzywocz 6:1, 6:1; Szmigiel – M. Michałowski 6:1, 6:1; Wożny – Szmigiel 6:3, 6:1.

DEBEL MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: Grzywocz/Radwan – Bebłot/Kokosiński 9:3.

Półfinały: Grzywocz/Radwan – Krawczyński/Oleksy 9:7; Łukaszewski/Masłowski – Rams/Szmigiel 9:4.

Finał: Grzywocz/Radwan – Łukaszewski/Masłowski 9:3.

Kategoria: