Polski Tenis

WYNIKI

CINCINNATI: Keys - Świątek 6:3, 6:4; S. Zhang - Kontaveit 2:6, 6:4, 6:4; Kvitova - Jabeur 6:1, 4:6, 6:0; Rybakina - Riske-Amritraj 6:2, 6:4; S. Tsitsipas - Schwartzman 6:3, 6:3; Fritz - Rublev 6:7 (4), 6:2, 7:5;
Polska Liga Tenisa

Mistrzostwa Polski sędziów

W Koninie po raz dziewiąty odbyły się mistrzostwa Polski sędziów tenisowych. Arbitrzy walczyli także w memoriale Krzysztofa Borkowskiego.

Organizatorami zawodów byli: Kolegium Sędziów PZT, KKT Konin, MOSiR Konin i Urząd Miejski w Koninie. Zawody zgromadziły na starcie arbitrów ze Szczecina, Gdyni, Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Namysłowa, Katowic i Konina.

Rywalizacja odbywała się w kategoriach do lat 35 i powyżej 35 lat wśród mężczyzn oraz formule open wśród kobiet.

Ponownie świetną formę zaprezentował Wiesław Kozica (na zdjęciu) z Piotrkowa Tryb. Zwyciężył po raz dziewiąty w turnieju singlowym w kategorii powyżej 35 lat. Ponadto wywalczył złoto w grze podwójnej i srebro w mikście.

W półfinale pokonał Witolda Zubrzyckiego z Namysłowa 5:7, 6:4, 10:7, a finale wygrał z Krzysztofem Koszalem z Konina 6:7 (5), 7:5, 10:8.

W deblu – Kozica i Koszal – pokonali w finale Juliusza Olędzkiego z Konina i Wojciecha Komorka z Łodzi 6:3, 6:2.

W grze mieszanej Kozica i Diana Rasińska z Katowic ulegli Patrycji Mierzwińskiej z Gdyni i Tomaszowi Barze z Katowic 0:6.

Młodszą grupę wiekową (do 35 lat) wygrał Bara, który w decydującym meczu pokonał Marcina Iwanejko ze Szczecina 6:2, 6:2.

Wśród pań zwyciężyła Marta Chmielewska z Katowic przed Patrycją Mierzwińska i Dianą Rasińską.

Oprócz typowej rywalizacji na korcie uczestnicy tegorocznych mistrzostw mieli również zapewnione i turystyczne atrakcje.

Podczas wycieczki zafundowanej przez organizatorów podziwiali w Licheniu największą świątynię w Polsce, a także zbudowane w ciągu 10 lat, Kopalnię Węgla Brunatnego „Konin” i „Adamów”. Na koniec ugoszczeni zostali jednymi z najsmaczniejszych lodów w Polsce, które można posmakować w słynnym z tego Ślesinie.

Zdjęcia w dziale GALERIA

Kategoria: