Polski Tenis

WYNIKI

TORONTO WTA 1000: Świątek - Tomljanovic 6:1, 6:2; Pegula - Muhammad 6:2, 7:5; Riske-Amritraj - Ostapenko 7:6 (2), 0:6, 7:5; Gauff - Rybakina 6:4, 6:7 (8), 7:6 (3); Pliskova - Anisimova 6:1, 6:1; Giorgi - Mertens 6:3, 7:5; MONTREAL ATP 1000: Ruud - Molcan 7:6 (3), 6:3; Carreno Busta - Rune 6:0, 6:3; Bautista Agut - Brooksby 7:5, 6:1; T. Paul - Alcaraz 6:7 (4), 7:6 (7), 6:3; CONCORD WTA 125: Townsend - Bonaventure 6:1, 4:6, 6:4.
Polska Liga Tenisa

Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych

W Piotrkowie Trybunalskim 59 reprezentantów uczniowskich klubów po raz 11 rywalizowało o medale.

Zawody odbyły się na kortach UKS Kozica. Walczyli w nich tenisiści z 11 UKS-ów. Najlepiej wypadli gospodarze – TUKS Kozica.

Na drugim miejscu w klasyfikacji punktowej uplasował się UKS Czarna, a trzeci był MUKS Gemik Kielce. W rankingu medalowym triumfował UKS Czarna, przed TUKS Kozica i Gemikiem.

Klasyfikacje singla

Dziewczęta do lat 8: 1. Gabriela Andrukonis (UKS Sokół Asy Białystok), 2. Milena Domagała (Gemik), 3. Natalia Szkudlarek (Kozica) i Julia Skrzyniarz (Gemik).

Chłopcy do lat 8: 1. Aleks Kosak, 2. Wojciech Sutowicz (obaj Gemik), 3. Mateusz Szkudlarek (Kozica) i Maksym Kosak (Gemik).

Dziewczęta do lat 10: 1. Wiktoria Molińska (Kozica), 2. Maja Makal (Sokół Asy), 3. Aleksandra Nadajewska (Kozica) i Kinga Psut (Smecz Tomaszów Mazowiecki).

Chłopcy do lat 10: 1. Oskar Kostka (Beskidy Ustroń), 2. Michał Matuszewski, 3. Filip Sobisz (obaj Kozica) i Jakub Kaleta (Beskidy).

Dziewczęta do lat 12: 1. Karina Błaś (na zdjęciu, UKS Czarna), 2. Kamila Nowak (Yonex Trzebinia), 3. Katarzyna Mroczkowska (Kozica) i Adrianna Sosnowska (Smecz).

Chłopcy do lat 12: 1. Michał Sikorski, 2. Piotr Miller (obaj Kozica), 3. Michał Lempart i Bartosz Kurek (obaj Yonex).

Dziewczęta do lat 14: 1. Justyna Baran (UKS Czarna), 2. Magdalena Stępnik (Gemik), 3. Daria Wójtowicz (TUKS Champions-Team Piotrków Trybunalski) i Joanna Zawadzka (UKS Czarna).

Chłopcy do lat 14: 1. Paweł Kozica (TUKS Kozica), 2. Jakub Węgrzyn (UKS Czarna), 3. Jakub Nagórski i Michał Pisarek (obaj Kozica).

Klasyfikacje gry podwójnej

Dziewczęta do lat 12: 1. Błaś/Aleksandra Kuta (UKS Czarna), 2. Mroczkowska/Sosnowska, 3. Aleksandra Łysik (Kozica)/Gabriela Szymura (MUKT Pleszewski Kocioł Pleszew) i Nowak/Makal.

Chłopcy do lat 12: 1. Sikorski/Miller, 2. Lempart/Kurek, 3. Kacper Błaszczyk (Kozica)/Łukasz Kozielski (Beskidy) i Stanisław Balczukiewicz (Kozica)/Piotr Gawęcki (Gemik).

Dziewczęta do lat 14: 1. Baran/Zawadzka, 2. Wójtowicz/Karolina Dziubałtowska (Smecz), 3. Stępnik/Aleksandra Wróbel (Gemik) i Klaudia Wojterska/Kinga Rygiel (obie Pleszewski Kocioł).

Chłopcy do lat 14: 1. Kozica/Węgrzyn, 2. Miłosz Gala (Kozica)/Pisarek, 3. Mikołaj Potarzycki (Kozica)/Marcin Mazurek (UKS Miętne 01 Garwolin) i Nagórski/Artur Patura (Kozica).

Kategoria: