Polski Tenis

WYNIKI

PALERMO WTA 250: Muchova - Kawa 7:6 (14), 5:1 i krecz Polki; Begu - Bassols Ribera 6:0, 6:0; Sharma - Blinkova 6:0, 7:5; Noha Akugue - Barthel 6:4, 2:6, 6:2; Teichmann - Ristic 6:1, 6:1; BUDAPESZT WTA 250: Avanesyan - Fręch 7:6 (5), 6:4; Lamens - Gracheva 6:3, 6:0; Monnet - Toth 6:1, 6:1; Masarova - Szabanin 6:2, 6:3; Schmiedlova - Rakhimova 3:6, 6:4, 6:0; Sorribes Tormo - Topalova 4:6, 6:3, 7:5; Timofeeva - Waltert 7:5, 7:6 (3); Sasnovich - Tomova 2:6, 6:2, 6:4; HAMBURG ATP 500: Cobolli - Altmaier 6:4, 6:7 (6), 6:3; Blanchet - Popyrin 4:6, 7:6 (6), 6:2; Marterer - Kwon 6:4, 6:7 (6), 7:5; Djere - Bergs 6:3, 7:6 (4); F. Cerundolo - Comesana 7:5, 6:4; P. Martinez - Arnaldi 7:6 (4), 6:1; Shevchenko - Molleker 6:4, 4:6, 6:4; GSTAAD ATP 250: Riedi - Barrere 7:6 (2), 7:5; Fognini - Droguet 6:4,  6:3; Struff - Ramos-Vinolas 7:6 (6), 7:6 (4); Varillas - Thiem 6:3, 5:7, 7:6 (4); Galan - Kopriva 6:3, 6:2; BASTAD ATP 250: Norrie - Kovalik 7:6 (4), 6:4; Kotov - Garin 6:4, 6:7 (5), 6:1; NEWPORT ATP 250: Kovacevic - Mayot 7:6 (1), 6:4; Cressy - Albot 6:4, 4:6, 7:6 (4); Opelka - Lestienne 6:1, 2:6, 7:6 (2); Vukic - C. Wong 6:1, 6:2.

Młodzieżowe mistrzostwa Polski – wyniki

W Poznaniu rozgrywane były mistrzostwa Polski do lat 21.

Młodzi tenisiści walczyli na kortach poznańskiego AZS-u. Tytuł wśród pań zdobyła Magda Linette. W decydującym pojedynku pokonała Katarzynę Kawę.

U mężczyzn w półfinałach Mikołaj Jędruszczak wygrał z Arkadiuszem Kocyłą, a Wojciech Lutkowski pokonał rewelacyjnie się spisującego w turnieju Jana Zielińskiego.

W finale Lutkowski był skuteczniejszy od Jędruszczaka. Otrzymał dziką kartę do rozpoczynającego się w najbliższą sobotę Poznań Open.

SINGIEL MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: (1) Kocyła – bye; Tarasewicz – bye; Gajewski – Gałązka 6:2, 6:1; (15) Ł. Chmielewski – bye; (12) Kon. Mularczyk – bye; Sawicki – P. Zbroja 6:4, 6:1; Safuryn – Grzesiński 6:1, 6:3; (5) Dończyk – bye; (3) Jędruszczak – bye; Orliński – Siekierczyk 6:3, 6:1; K. Mlazga – Sarysz 6:0, 6:2; (14) Sołtyka – bye; (11) D. Chmielewski – bye; Morkowski – bye; D. Wiśniewski – Zielonka 6:3, 6:1; (6) Barański – bye; (8) Filipek – bye; F. Kaleta – bye; Braciszewicz – Okrutny 6:7 (1), 6:1, 6:2; (9) P. Janik – bye; (16) Iżycki – bye; B. Dzudzewicz – bye; Brandys – D. Lamczyk 6:1, 6:1; (4) W. Lutkowski – bye; (7) Wojnar – bye; Nowak – bye; Smoła – Turosieński 7:6 (4), 3:6, 6:3; (10) Gryńkowski – bye; (13) Konieczny – bye; Zaorski – F. Plewiński 6:3, 7:5; J. Zieliński – bye; (2) Ciaś – bye.

Druga runda: Kocyła – Tarasewicz 6:0, 6:0; Gajewski – Ł. Chmielewski 6:1, 6:1; Sawicki – Kon. Mularczyk 6:3, 6:4; Dończyk – Safuryn 6:1, 6:4; Jędruszczak – Orliński 6:1, 6:1; Sołtyka – K. Mlazga 6:2, 4:6, 6:2; D. Chmielewski – Morkowski 6:1, 6:2; Barański – D. Wiśniewski 6:3, 6:1; Filipek – F. Kaleta 6:4, 6:1; P. Janik – Braciszewicz 3:6, 6:2, 6:4; B. Dzudzewicz – Iżycki 6:2, 6:2; W. Lutkowski – Brandys 6:2, 6:2; Wojnar – Nowak 6:0, 6:0; Smoła – Gryńkowski 1:6, 7:6 (5), 6:3; Konieczny – Zaorski 7:5, 6:3; J. Zieliński – Ciaś 6:3, 6:4.

Trzecia runda: Kocyła – Gajewski 6:4, 6:1; Dończyk – Sawicki 6:3, 2:6, 6:4; Jędruszczak – Sołtyka 6:2, 6:2; Barański – D. Chmielewski 6:2, 6:2; P. Janik – Filipek 3:6, 6:4, 6:2; W. Lutkowski – B. Dzudzewicz 6:2, 6:2; Smoła – Wojnar 1:6, 7:6 (3), 6:2; J. Zieliński – Konieczny 6:0, 6:3.

Ćwierćfinały: Kocyła – Dończyk 6:4, 6:3; Jędruszczak – Barański 6:2, 6:1; W. Lutkowski – P. Janik 6:3, 6:3; J. Zieliński – Smoła 3:6, 6:4, 6:3.

Półfinały: Jędruszczak – Kocyła 6:2, 6:1; W. Lutkowski – J. Zieliński 6:3, 7:5.

Finał: W. Lutkowski – Jędruszczak 6:3, 5:7, 6:2.

SINGIEL KOBIET

Pierwsza runda: Pająk – Dolata 2:1 i krecz Zuzanny; Kozel – M. Nowakowska 6:0, 6:1.

Druga runda: (1) Linette – Pietrkiewicz 6:0, 6:1; Mikołajczuk – (6) B. Nowicka 6:4, 6:2; (4) Anusiewicz – Brdys 6:2, 6:2; Pająk – (7) Markowska 6:3, 7:5; (8) K. Kozub – Witos 6:2, 6:3; Kozel – (3) Stencel 6:1, 6:1; Gałka – (5) Sobiecka 6:4, 6:2; (2) Kawa – Rosik 6:0, 6:0.

Ćwierćfinały: Linette – Mikołajczuk 6:1, 6:2; Anusiewicz – Pająk 6:4, 3:6, 6:3; Kozel – K. Kozub 6:2, 6:3; Kawa – Gałka 6:0, 6:2.

Półfinały: Linette – Anusiewicz 6:0, 6:0; Kawa – Kozel 6:0, 6:3.

Finał: Linette – Kawa 6:2, 3:6, 7:6 (6).


DEBEL MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: (1) Jędruszczak/Smoła – Braciszewicz/K. Mlazga walkower; Turosieński/Zieliński – Gryńkowski/Konieczny walkower; (4) Filipek/Janik – Safuryn/Sołtyka 5:7, 6:4, 10:8; Grzesiński/Wiśniewski – D. Chmielewski/Ł. Chmielewski 6:3, 7:6 (3); Iżycki/P. Zbroja – D. Lamczyk/F. Plewiński 6:2, 6:1; (3) Barański/Dończyk – Okrutny/Brandys 6:4, 4:6, 10:5; Mularczyk/Orliński – Ciaś/Nowak 7:6 (3), 6:4; (2) Kocyła/W. Lutkowski – F. Kaleta/Zielonka 6:0, 6:2.

Ćwierćfinały: Turosieński/Zieliński – Jędruszczak/Smoła 6:4, 6:2; Filipek/Janik – Grzesiński/Wiśniewski 6:1, 6:1; Barański/Dończyk – Iżycki/Zbroja 7:6 (3), 6:3; Kocyła/Lutkowski – Mularczyk/Orliński 6:3, 6:3.

Półfinały: Filipek/Janik – Turosieński/Zieliński 6:4, 6:2; Kocyła/Lutkowski – Barański/Dończyk 6:4, 6:2.

Finał: Kocyła/Lutkowski – Filipek/Janik 7:6 (5), 6:1.

DEBEL KOBIET

Pierwsza runda: (1) Kawa/Linette – Gałka/Nowakowska 6:0, 6:1; Markowska/Stencel – Anusiewicz/Pietrkiewicz 6:2, 6:4; Kozel/Rosik – Dolata/Kozub walkower; Sobiecka/Witos – (2) Mikołajczuk/Nowicka 6:2, 6:3.

Półfinały: Kawa/Linette – Markowska/Stencel 6:0, 6:4; Sobiecka/Witos – Kozel/Rosik 4:6, 6:2, 10:8.

Finał: Kawa/Linette – Sobiecka/Witos 6:0, 6:0.

MIKST

Pierwsza runda: (1) Kawa/Smoła – Witos/Wiśniewski 6:3, 6:0; Linette/Dzudzewicz – Markowska/Dończyk 7:6 (7), 6:4; Stencel/Gajewski – Nowicka/Sawicki 4:6, 6:2, 11:9; (2) Mikołajczuk/Kocyła – Kozel/Janik 4:6, 6:4, 10:5.

Półfinały: Kawa/Smoła – Linette/Dzudzewicz 7:5, 6:4; Stencel/Gajewski – Mikołajczuk/Kocyła 3:6, 6:3, 10:3.

Finał: Kawa/Smoła – Stencel/Gajewski 7:5, 6:4.

Kategoria: