PRAGA WTA 250: Linette - Fręch 6:2, 6:1; Krejcikova/Siniakova - Mattek-Sands/Safarova 6:3, 6:3; JASSY WTA 250: Danilina/Khromacheva - Panova/Sizikova 6:4, 6:2; WARSZAWA WTA 125: Joint - Chwalińska 6:2, 2:6, 6:0; Parks - Kung 7:6 (4), 3:6, 6:2; Falkowska/Kubka - Naef/Stojanovic 6:4, 7:6 (5); KITZBUHEL ATP 250: M. Berrettini - Hanfmann 6:4, 6:4; Gaston - Diaz Acosta 6:1, 2:0 i krecz Facundo; UMAG ATP 250: F. Cerundolo - Rublev 7:6 (6), 6:4; ATLANTA ATP 250: Nishioka - McDonald 6:3, 6:4; J. Shang - Shelton 7:6 (6), 6:4; Purcell - Goffin 6:3, 6:3; Tiafoe - Karatsev 6:4, 3:6, 6:3; Davidovich Fokina - Opelka 7:5, 7:5; Thompson - Mayot 6:2, 7:5.

Montanes pokonał Przysiężnego

Michał Przysiężny przegrał z Albertem Montanesem w meczu pierwszej rundy US Open.

Przysiężny76560
Montanes             51776

Polak serwował jako pierwszy i był w opałach. Obronił jednak dwa breakpointy (1:0), a po chwili sam nie wykorzystał szansy na breaka (1:1). Znów długi gem, ale dla Ołówka (2:1), który świetnie serwuje (6 asów). Wciąż bez przełamań (4:4).

W dziewiątym gemie Montanes zmarnował dwa breakpointy (5:4). Trzy gemy póżniej Michał wykorzystał piłkę setową przy podaniu Hiszpana. Zanotował breaka i tym samym wygrał pierwszego seta (7:5).

Ołówek świetnie rozpoczął drugą partię. Łatwo wygrał swoje podanie (1:0) i przełamał Alberta (2:0) i objął prowadzenie 3:0. Hiszpan otworzył konto w drugim secie (3:1). Michał był lepszy o dwa breaki (5:1). Obronił dwa breakpointy i zwyciężył w drugiej partii (6:1).

W trzecim secie Przysiężny miał trzy okazje na przełamanie rywala, ale ich nie wykorzystał (1:2). Sam obronił jednego breakpointa (3:3). Wciąż bez przełamań (5:6).

W jedenastym gemie Albert wykorzystał drugą piłkę setową przy serwisie Polaka (5:7). Ołówek po raz pierwszy w meczu stracił podanie.

Czwarta partia długo przebiegała bez breaków (5:5). Łatwiej gemy wygrywał jednak Montanes. W jedenastym gemie Michał przełamał Hiszpana na sucho (6:5). Serwował na mecz. Zmarnował trzy piłki meczowe i stracił podanie (6:6).

W tie-breaku pierwsze dziesięć punktów dla serwujących (5:5). Pierwszy punkt przy podaniu rywala zdobył Albert (5:6). Polak przegrał tie-break (5:7) i czwartego seta.

Przysiężny fatalnie rozpoczął piątą partię. Został od razu przełamany (0:1). O przerwę medyczną poprosili obydwaj gracze. Po przerwie Hiszpan wygrał swoje podanie, a następnie po raz drugi odebrał podanie Michałowi (0:3).

Albert wywalczył trzeciego breaka (0:5). Pierwszym z trzech meczboli skończył seta 6:0 i cały mecz.