MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Monte Carlo ATP – Janowicz uległ Andersonowi

Jerzy Janowicz szybko zakończył start w Monte Carlo Rolex Masters.

Turniej serii ATP World Tour Masters 1000 w Monaco odbywa się na kortach ziemnych (w puli nagród 2,6 mln €). Łodzianin (24 w rankingu ATP) nie został rozstawiony.

W pierwszej rundzie przegrał z Kevinem Andersona (26) z RPA 5:7, 6:7 (9). Obydwie partie były bardzo zacięte. W pierwszej Polak nieskutecznie serwował na seta przy stanie 5:4. W drugiej zmarnował cztery piłki setowe w tie-breaku.

Anderson wykorzystał drugiego breakpointa (0:2). Janowicz wykorzystał drugą okazję na przełamanie powrotne (1:2). Zmarnował breakpointa w siódmym gemie (3:4).

W dziewiątym po raz drugi odebrał podanie Kevinowi (5:4). Polak nieskutecznie serwował na seta (5:5). Stracił podanie po raz trzeci. Przegrał pierwszą partię (5:7).

W drugim secie było bez przełamań (6:6), gdyż w dziesiątym gemie Jerzy obronił dwie piłki meczowe. W tie-breaku Janowicz prowadził już 5:1 i 6:4. Nie wykorzystał trzech setboli, w tym dwóch po własnych podaniach.

Drabinka singla w Monte Carlo – Kliknij tutaj

W kwalifikacjach walczył Kubot (90). W pierwszej rundzie przegrał gładko z Niemcem Matthiasem Bachingerem (104) 1:6, 1:6. Był to ich czwarty pojedynek. Aktualny bilans jest remisowy (2:2).