PUCHAR DAVISA - POLSKA - SALWADOR W KALISZU: Kubot/Zieliński – Arevalo/Miralles 6:4, 6:2; Marek - Arevalo 4:6, 2:6; ROTTERDAM ATP 500: Rublev - S. Tsitsipas 6:3, 7:6 (2); BUENOS AIRES ATP 250: F. Cerundolo - Ramos-Vinolas 7:6 (5), 3:6, 6:2; DOHA WTA 500: Kvitova - Muguruza 6:2, 6:1; LYON WTA 250: Tauson - Badosa 7:5, 6:1; Golubic - Ferro 4:6, 6:0, 7:6 (4).

Morita pokonała Radwańską, zwycięstwo Uli i Olgi w deblu

przez maka

Urszula Radwańska przegrała z Ayumi Moritą w drugiej rundzie challengera w Tokio. W turnieju deblowym wraz z Olgą Savchuk wywalczyły awans do półfinału.

U. Radwańska 6 1 2
A. Morita 2 6 6

Mecz obfitował w dużą liczbę przełamań. W pierwszym secie Polka trzy odebrania podanie rywalce, a Japonka zdobyła tylko jednego breaka (6:2).

Druga partia bardzo szybko powędrowała na konto Mority, która aż trzy razy przełamała Ulę (1:6), która wygrała tylko 5 z 15 akcji po pierwszych serwisach.

Długi był trzeci set. Obydwie miał sporo szans na breaki. Trzy z pięciu szans wykorzystała Japonka, która zwyciężała w kluczowych akcjach.

Radwańska zmarnowała w tej partii aż sześć z siedmiu breakpointów. Przegrała partię (2:6) i cały mecz.

W przyszłym tygodniu Urszula zagra w dużym challengerze w belgijskim Torhout (korty twarde w hali, 100 tys. $+H). Otrzymała w nim dziką kartę. Tydzień póżniej chce wystąpić w turnieju we francuskim Saint Raphael (korty twarde w hali, 50 tys. $).

Ula i Ukrainka Olga Savchuk pokonały w meczu ćwierćfinałowym debla Japonki Akiko Yonemura i Tomoko Yonemura 1:6, 6:3, 10:5.

W pierwszym secie nasza para trzy razy straciła serwis, nie wykorzystując żadnego z czterech breakpointów. Przegrały wyrażnie 1:6.

W drugiej partii doszło do czterech przełamań. Trzy z nich wywalczyły Ula i Olga, zwyciężając 6:3.

W supertie-breaku wyrównana walka trwała do stanu 5:5. Kolejne pięć punktów zdobyły Polka i Ukrainka. Wygrały 10:5 i zagrają w półfinale. Ich rywalkami będą kolejne reprezentantki gospodarzy Misaki Doi i Ryoko Fuda.

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności