MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Morita pokonała Radwańską, zwycięstwo Uli i Olgi w deblu

Urszula Radwańska przegrała z Ayumi Moritą w drugiej rundzie challengera w Tokio. W turnieju deblowym wraz z Olgą Savchuk wywalczyły awans do półfinału.

U. Radwańska612
A. Morita266

Mecz obfitował w dużą liczbę przełamań. W pierwszym secie Polka trzy odebrania podanie rywalce, a Japonka zdobyła tylko jednego breaka (6:2).

Druga partia bardzo szybko powędrowała na konto Mority, która aż trzy razy przełamała Ulę (1:6), która wygrała tylko 5 z 15 akcji po pierwszych serwisach.

Długi był trzeci set. Obydwie miał sporo szans na breaki. Trzy z pięciu szans wykorzystała Japonka, która zwyciężała w kluczowych akcjach.

Radwańska zmarnowała w tej partii aż sześć z siedmiu breakpointów. Przegrała partię (2:6) i cały mecz.

W przyszłym tygodniu Urszula zagra w dużym challengerze w belgijskim Torhout (korty twarde w hali, 100 tys. $+H). Otrzymała w nim dziką kartę. Tydzień póżniej chce wystąpić w turnieju we francuskim Saint Raphael (korty twarde w hali, 50 tys. $).

Ula i Ukrainka Olga Savchuk pokonały w meczu ćwierćfinałowym debla Japonki Akiko Yonemura i Tomoko Yonemura 1:6, 6:3, 10:5.

W pierwszym secie nasza para trzy razy straciła serwis, nie wykorzystując żadnego z czterech breakpointów. Przegrały wyrażnie 1:6.

W drugiej partii doszło do czterech przełamań. Trzy z nich wywalczyły Ula i Olga, zwyciężając 6:3.

W supertie-breaku wyrównana walka trwała do stanu 5:5. Kolejne pięć punktów zdobyły Polka i Ukrainka. Wygrały 10:5 i zagrają w półfinale. Ich rywalkami będą kolejne reprezentantki gospodarzy Misaki Doi i Ryoko Fuda.