MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Muller pokonał Janowicza

Jerzy Janowicz walczy z Gillesem Mullerem w półfinale challengera we włoskim Courmayeur.

J. Janowicz641
G. Muller466

Muller rozpoczął od wygrania własnego podania (0:1). Łatwy gem Jurka (1:1). Zawodnicy nie mają problemów z wygrywaniem swoich gemów serwisowych (4:4).

Rywal obronił trzy breakpointy w dziewiątym gemie. Czwarty dał jednak przełamanie Polakowi (5:4). Własnym podaniem Jerzyk wygrywa pierwszą partię (6:4).

Janowicz nie zwalnia tempa. Drugiego seta rozpoczął od zdobycia breaka (1:0). Dołożył pewnie wygrany swój serwis (2:0).

Kolejne gemy dla podających (3:2). W szóstym rywal odrobił stratę (3:3). Zawodnicy utrzymywali swoje podania do stanu (4:5). Janowicz stracił po raz drugi serwis i przegrał seta (4:6).

Przed decydującą partią Jerzyk poprosił o przerwę medyczną. Gilles wywalczył breaka w drugim gemie (0:2). Polak otworzył konto w tej partii (1:3).

Muller utrzymał własne podanie i po raz drugi przełamał Polaka (1:5). Zwyciężył w trzecim secie (6:1) i zagra w jutrzejszym finale.

Janowicz w poniedziałek awansuje na 150. miejsce w światowej klasyfikacji. A z Gillesem już w przyszłym tygodniu spotka się w pierwszej rundzie turnieju w Bergamo.

27-latek z Luksemburga jest aktualnie 103. w rankingu ATP, ale był już 59. W swojej karierze pokonywał takich zawodników jak: Andre Agassi, David Nalbandian, Rafael Nadal, Nikołaj Davydenko czy Andy Roddick.

Gilles na początku tego sezonu prezentuje dobrą formę. W challengerze w Nowej Kaledonii doszedł do finału. Przeszedł zwycięsko eliminacje Australian Open. W turnieju głównym uległ w drugiej rundzie Robinowi Soderlingowi.

Z Jerzykiem spotkali się tylko raz. W ubiegłym roku w ćwierćfinale challengera w St. Remy Polak pokonał go 6:4, 7:6 (4).

Półfinały: Mahut – Bachinger 7:6 (4), 6:4; G. Muller – Janowicz 4:6, 6:4, 6:1.