Polski Tenis

WYNIKI

LIMA: Tirante - Roca Batalla 6:3, 6:3; F. Cerundolo - Coria 7:5, 7:5; SAO PAULO: Ugo Carabelli - Lindell 6:2, 6:3; Menezes - Tseng 6:3, 6:3; Pucinelli De Almeida - Luz 6:4, 2:6, 6:3; Ferreira Silva - Bellucci 6:3, 6:1.

Na juniorskich arenach

Polskie zawodniczki i tenisiści rywalizują w Kenii, Niemczech i Litwie.

Nairobi

Trzeci tydzień w Kenii walczyć będzie duża grupa Polaków. W ITF East Africa Circuit – Kenya (korty ziemne, grade 4) wystartowali: Maciej Kierkuś (844 w rankingu ITF), Julian Turosieński (1118), Damian Okrutny (1436), Bartosz Korzeniewski (br) i Pascal Kłos (1752) oraz Kasandra Kozub (br).

Przez eliminacje awansował do głównej imprezy Pascal, który pokonał Brytyjczyka Lucasa Poelmana 6:4, 4:6, 6:4. Odpadł w nich natomiast Bartek.

Damian pokonał Marcosa Asvestasa (1613) z Cypru 6:3, 7:5, Lame Botshoma (831) z Botswany 6:4, 6:4 i Dion Paul Roosa (336) z RPA 7:6 (2), 6:3.

W ćwierćfinale przegrał z Rumunem Eduardem Leonardem Mihaescu (845) 2:6, 6:3, 5:7.

W pierwszej rundzie Julian wygrał z Amerykaninem Euanem Nesbittem (bez rankingu) 6:1, 6:0,a le z Gibra’elem Teja (544) z Kenii 5:7, 1:6.

Maciek przegrał z Belgiem Emilie Gillot (1192) 6;2, 5:7, 4:6, natomiast Pascal uległ Omarowi Gamalen El Din (br) z Egiptu 2:6, 0:6.

Kasandra w pierwszym meczu pokonała Belgijkę Martwe Chaboteaux (1150) 6:4, 7:5.

W turnieju deblowym Kierkuś i Okrutny wygrali z Belgiem Arnaud Koutentakisem (1613) i Ismaelem Changawą Ruwą (1030) z Kenii 6:3, 6:2 oraz Botshomą i Tuki Jacobsem (656) z Namibii 7;6 (6), 1:6, 10:5.

W ćwierćfinale pokonali Brytyjczyków Christiana Throm-Jonesa (727) i Jorge Wiltona (874) 7:6 (5), 2:6, 10:7.

W półfinale wygrali z Kłosem i Imuradovem 7:6 (4), 7:5. W finale przegrali z Belgiem Romainem Barbosą (663) i Portugalczykiem Arturem Completo 554) 2:6, 1:6.

Korzeniewski w parze z Gamalem El Dinem przegrali z Brytyjczykami Alexandrem Crokerem (br) i Poelmanem 3:6, 3:6.

Partnerem Turosieńskiego jest Brytyjczyk Thomas Colautti(604). W pierwszej rundzie mają wolny los.

W drugiej pokonali Idrissa Indayisengę (1456) z Burundii i Derricka Onyancha (1192) z Kenii 3;6, 6:4, 10:4 , aby przegrać w kolejnym z Dylanem Comerfordem (261) i Dionem Paulem Roosem (336) z RPA 1:6, 0:6.

Kłos i Jamshid Imuradov (1147) z Turkmenistanu wygrali z Włochami Francesco Bessire (1030) i Riccardo Chessarim (1177) 7:6 (5), 3:6, 10:6.

W drugiej pokonali Mina Alberta (322) i Georgesa Wakima (1453) z Egiptu 2;6, 7:6 (5), 10:6.

W 1/4 finału okazali się lepsi od Austriaków Lucasa Miedlera (944) i Maxa Voglgrubera (1387) 6:7 (3), 7:6 (4), 10:8.

Nurnberg

Czterech polskich tenisistów zdecydowało się rywalizować w zawodach Bavarian Junior Championship (carpet, grade 4).

W drabince głównej znależli się Phillip Gresk (894) i Kamil Gajewski (1120), który zagrał jako lucky loser.

Gresk przegrał z Niemcem Yannickiem Zuernem (772) 3:6, 7:5, 3:6, a Kamil także z reprezentantem gospodarzy – Alexandrem Mannapovem (1020) 6:7 (11), 2:6.

Eliminacji nie przebrnęli Zbyszko Siekierczak (1613) i Szymon Walków (1573).

W deblu Kamil i Szymon przegrali w pierwszym meczu z Niemcami Patrickiem Eliasem (96) i Zuernem 2:6, 3:6.

Phillip z Brutyjczykiem Samuelem Williamsem (766) pokonali reprezentantów gospodarzy – Adriana Oberta (609) i Oscara Otte (506) 2:6, 6:0, 10:4.

Przegrali z kolejną niemiecką parą -Denisem Kapricem (338) i Davidem Novotnym (br) 6:4, 1:6, 11:13.

Siauliai

Zuzanna Maciejewska (219), Mikołaj Jędruszczak (125), Paweł Tarasewicz (1613) i Louis Dończyk (417) zgłosili się do zawodów – Aivaras Balzekas Memorial Cup 2011 (carpet, grade 2) na Litwie.

Zuzia i Mikołaj mieli pewne miejsca w turnieju głównym. W eliminacjach przegrali Paweł i Louis, ale ten drugi dostał szansę zagarnia jako lucky loser.

Jędruszczak w pierwszej rundzie przegrał z Włochem Matteo Donattim (217) 6:2, 3:6, 4:6, natomiast Dończyk uległ Ukraińcowi Denisowi Mylokostovovi (122) 3:6, 4:6.

Maciejewska nie sprostała Litwince Gabrieli Bertasiute (198) 5:7, 3:6.

W turnieju gry podwójnej Mikołaj w parze z Mylokostovem wygrali z Litwinami Laurynasem Antropikasem (387) i Juliusem Tverijonasem (373) 6:7 (5), 6:2, 10:6 oraz Georgym Shaskanovem (462) i Maksem Yorshem (440) 6:3, 6:2.

W półfinale ulegli Campo i Dall’ascie 4:6, 7:6 (13), 5:10.

Louis zagra z Donattim. Przegrali z Włochami Antonio Campo (274) i Andreą Dall’asta (189) 3:6, 2:6.

Partnerką Zuzy była Litwinka Deimante Bulatovaite (359). Dziewczęta przegrały z Ulyaną Ayzatuliną (456) z Rosji i Alison Van Uytwananck (26) z Belgii 6:7 (4), 1:6.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności