Polski Tenis

WYNIKI

PUCHAR DAVISA - POLSKA - SALWADOR W KALISZU: Kubot/Zieliński – Arevalo/Miralles 6:4, 6:2; Marek - Arevalo 4:6, 2:6; ROTTERDAM ATP 500: Rublev - S. Tsitsipas 6:3, 7:6 (2); Fucsovics - Coric 6:4, 6:1; BUENOS AIRES ATP 250: F. Cerundolo - Ramos-Vinolas 7:6 (5), 3:6, 6:2; Schwartzman - Kecmanovic 6:0, 6:4; DOHA WTA 500: Kvitova - Muguruza 6:2, 6:1; LYON WTA 250: Tauson - Badosa 7:5, 6:1; Golubic - Ferro 4:6, 6:0, 7:6 (4).

Na juniorskich arenach

przez maka

Polscy tenisiści rywalizowali w zawodach ITF w Hiszpanii, Łotwie, Węgrzech i na Mauritiusie.

Jurmala

Na Łotwie w turnieju Education Cup 2011 (korty ziemne, grade 5) walczy duża grupa polskich tenisistów.

Eliminacje zwycięsko przebrnęli Jan Zieliński (1170 w rankingu ITF) i Paweł Tarasewicz (2091). Odpadli Bartosz Korzeniewski (2093) oraz Maciej Nowak (br).

W turnieju głównym Janek wygrał z Rosjaninem Igorem Zubovem (486) 6:3, 6:2 i Litwinem Almantasem Ozelisem (1709) 6:4, 2:6, 6:2. W 1/4 finału przegrał Łotyszem Arkadijsem Slobodkinsem (br) 1:6, 2:6.

Paweł uległ najwyżej rozstawionemu Estończykowi Markusowi Kernerowi (403) 3:6, 2:6.

Julian Turosieński (889) uporał się z Finem Miką Kosonenem (2093) 6:3, 6:1. Kolejnym rywalem był Rosjanin Kirill Tribshtokiem (461). Polak uległ mu 4:6, 7:6 (6), 5:7.

Kamil Majchrzak (1012) pokonał Białorusina Aliaksandra Prudnikau (br) 6:0, 6:0 i Łotysza Janisa Stepinsa (1348) 2:6, 6:1, 6:2.

W ćwierćfinale uległ Litwinowi Augustasowi Radziukynasowi 1:6, 2:6.

Phillip Gresk (930) wygrał z Rosjaninem Olegiem Kurbatovem (1309) 6:4, 6:1, ale przegrał z Slobodkinsem 4:6, 2:6.

Damian Okrutny (704) wygrał z Estończykiem Alekseiem Bohanem (1711) 6:1, 6:1 i Nikitą Lisem (1046) z Rosji 2:6, 6:2, 6:3.

W 1/4 finału spotkał się z kolejnym zawodnikiem rosyjskim Alexandrem Vasilenko (429). Przegrał pierwszego seta 0:6, w drugim przy 0:3 zrezygnował z gry.

Phoenix

Piotr Dobrzyński (br) i Michał Dmochowski (2093) kontynuują rywalizację na Mauritiusie. W Petit Camp Junior Open 2011 (korty twarde, grade5) mieli pewne miejsce w głównej drabince.

Piotrek pokonał Manisha Kumara (881) z Indii 5:7, 2:1 i krecz rywala. W drugiej rundzie przegrał z Tunezyjczykiem Mehdiem Abidem (333), rozstawionym z jedynką 6:4, 6:7 (2), 1:6.

Michał przegrał z Rosjaninem Stanislavem Korshunovem (374) 4:6, 6:2, 6:7 (5).

Sanxenxo

W Hiszpanii w zawodach X Sanxenxo International Junior Tournament 2011 (korty twarde, grade 4) Katarzyna Pyka (br) zwycięsko przeszła eliminacje.

W pierwszej rundzie zwyciężyła Hiszpankę Irene Riveiro Costas (br) 6:1, 6:0. W drugiej przegrała z faworytką zawodów Brytyjką Georgią Craven (362) 3:6, 2:6.

Budapeszt

W eliminacjach do imprezy na Węgrzech Talentum Cup 2011 (korty ziemne, grade 5) odpadli Daniel i Łukasz Chmielewscy (obaj nie są notowani w rankingu).

W turnieju głównym pewne miejsce ma Karolina Śnita (1491). Jej pierwszą rywalką była Węgierka Anna Bondar (br). Uległa jej 2:6, 3:6.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności